www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 2:38 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Мушичарски машинки
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 4:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
LOOP opti. Najubavata masinka spored mene, a sigorno i edna od najdobrite. Dizajnot na ovaa masinka dozvoluva da spulnata mozeme da ja vrtime so prstite bez pritoa da se koristi rackata. Neznam dali ovoj detalj nudi nekakva prednost, ne sum ja probal ali bri sledno podnovuvanje vlaga u arsenal.
[ img ]
[ img ]
[ img ]

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 5:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Eve i edno video za istata masinka

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Cenata neka ostane mala tajna :mrgreen:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONСре Феб 01, 2012 8:33 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Uste edna od LOOP model calssic. Isto super masinka, napravena vo klasicen stil. Ova se stvarno skapi raboti, neznam kolku ima covek potreba da trosi pari na niv, verovatno dobar snjur i dobra trska se mnogu povazni od masinkata vo musicarenje na potocna pastrmka. Masinkata igra poznacajna uloga pri lov na morska pastrmka i losos poradi goleminata sto ovie ribi mozat da ja postignat.
10 +kg pastrmka ne se vlece bas taka lesno direktno na snjur. Pogotovo ako sme ja fatile vo nekoj brzak.
[ img ]
[ img ]

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 7:21 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Oкт 12, 2012 3:18 pm
МислењаCOLON143
ЛокацијаCOLONSkopje - Saraj
Zdravo, me interesirase so imat ovie dvee REELS ne znam kako tocno se vika toa na ribarski termin :)))

kaj edniot snjuot ima pomal radius mislam po mal mue krugot na koj se zbira a ne drugiot i e pogolem toj obrac .. neznam dali sum dovolno jasen.

ako ima negde kaj so se rasprava za ova vo forumot ke ve zamolam da mi kazete ako veke negde e objasneto..

oti pred 2-3 dena se reg.. na forumov .. :) Pozdrav do vas.
[ img ]

[ img ]

_________________
Не оди по туѓите чекори, бидејќи нема да оставиш трага .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 8:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
I dvete masinki sto gi imas postaveno se od LOOP. Prviot model "Multi" e malku postar a vtoriot e Opti. Loop Opti spored e mene e najubavata masinka a i edna od najdobrite. Razlikata megu ovie dva primera e sledna, Multito sto e na slika e za snjur 6ka za ednoracna a Optito e verovatno od modelot BIG koj e namenet za dvoracni musicarki i za snjurovi od #9, #10 pa nagore.
Inace masinkite Opti gi ima vo razni golemini od creek koja e za 3/5, pa dryfly 5/7, runner 5/7 za ednoracni i Speed runner i Big za dvoracni. Istoto vazi i Multi samo sto ne im gi znam iminjata na modelite koj najverovatno i gi nemaat nego gi nosat samo brojkite za soodvetnite snjurovi.
Inace spulnite na masinkite Opti se so mnogu pogolem diametar od ostanatite, pricinata za ova e sto so svojata golemina , pobrzo go sobiraat snjurot od ostanatite i so samoto toa imame podobra kontrola nad ribata i pomala e sansata podvezot da skine. Druga prednos e taa sto na ovie golemi spulni, snjurot ne se izvetoperuva potocno ne dobiva oblik na spulnata.
Ako si spremen da dades okolu 400 evra za novo Opti dryfly, onda ne se razmisluvaj. Ke ja imas najubavata i najdobrata masinka :saso:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 8:51 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Oкт 12, 2012 3:18 pm
МислењаCOLON143
ЛокацијаCOLONSkopje - Saraj
Fala za objasnuvanjeto, ne daleku od toa da zemam 400 evra masina.. imam edna solidna CORMORAN Flycor MR57 taka mislam deka bese a kako firmi ne gi znam, nego poentata mie kako polesno da frlam iako super mi odi :)

_________________
Не оди по туѓите чекори, бидејќи нема да оставиш трага .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 31, 2012 6:12 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Uste edna rabota sto ja propustiv da ja napisam za ovaa masinka e toa sto spulnave e vo formata V. Golem problem kaj musicarskite masinki e toa sto pri motanje na konecot cesto se namotuva nepravilno ili ne ramnomerno. So toa, cesto konecot znae da se zapletka i koci. So ovaa forma n spulnata toj problem se odstranuva. Opasno sum zagrean za ovaa masika model
Opti Runner. Mislam deka ke vleze u arsenal za nekoj den ili barem do nova godina.
[ img ]

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 31, 2012 6:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Oкт 12, 2012 3:18 pm
МислењаCOLON143
ЛокацијаCOLONSkopje - Saraj
Atanasovski НапишиCOLON
Uste edna rabota sto ja propustiv da ja napisam za ovaa masinka e toa sto spulnave e vo formata V. Golem problem kaj musicarskite masinki e toa sto pri motanje na konecot cesto se namotuva nepravilno ili ne ramnomerno. So toa, cesto konecot znae da se zapletka i koci. So ovaa forma n spulnata toj problem se odstranuva. Opasno sum zagrean za ovaa masika model
Opti Runner. Mislam deka ke vleze u arsenal za nekoj den ili barem do nova godina.
[ img ]


Samo Masinka ;))) kako so procitav jas veke nemas niso :))) ti treba da se obnovis celosno so arsenalot .. i zal mie za toa so ti bese ukradeno od reportazata so procitav :(

_________________
Не оди по туѓите чекори, бидејќи нема да оставиш трага .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarski masinki
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 31, 2012 6:35 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Bitnite musicarki ostanaa ;)

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum