www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Феб 25, 2021 9:17 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 25, 2012 11:29 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Да прашам дали може да се мушичари со полесен стаб што го користам за воблери и блинкери 20-40гр 210цм голем со обична машинка мушичка и она топчето васерка или како ја викаат ?

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 25, 2012 11:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
da,mozes da lovis ali toa ne e musicarenje nego spin.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 25, 2012 11:35 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Atanasovski НапишиCOLON
da,mozes da lovis ali toa ne e musicarenje nego spin.
Незнам до сега немам пробано али имам видено полно рибари таа техника ја користат еден баш го прашав вика на мушичка ловел па си помислив некоја техника за мушичарење е.Сепак фала за брзиот одговор :) :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2012 10:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
krs


_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2012 10:48 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Jas ne bi taka reagiral fati gorniot del za shnurot da ostane optegnat i so edniot del ke se macam ali ke ja izvadam ribata :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2012 10:52 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Oкт 12, 2012 3:18 pm
МислењаCOLON 143
ЛокацијаCOLON Skopje - Saraj
mu treba vakov stap


_________________
Не оди по туѓите чекори, бидејќи нема да оставиш трага .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 04, 2012 12:46 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
e ova e taa rezervna sila na musicarskite stapovi.odlicno video besim.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 13, 2012 1:13 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Замислете ваква мушичарка, со вашето име на неа... :eusa_pray:

[ img ]

* 2 Piece / 2 Tip Rod, Aluminum Tube & Rod Bag $1100
* 3 Piece / 2 Tip Rod, Aluminum Tube & Rod Bag $1250

:crazy: :crazy: :crazy:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 24, 2016 7:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Slucajno na eden drug forum se prodava eden musicarski stap koj mislam deka moze da e interesen za nekoj od nasive musicari.
Znam deka e HArdy 7 feet i #5 i se nudi po pristojna cena od 150 Eur

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 24, 2016 8:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Malku go iskasapile , mozele uste ednas po polovina da udrat i vo dzeb da ja sobere :D Komu treba kaj nas vakva trska Saso ? Ova e za onie sto patuvaat so avion , 2.1 / 6 = 35cm..... Dvodelna e za nas .................osim ako nekoj ne planira da odi Patagonija

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum