www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maр 07, 2021 8:01 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 22, 2012 7:03 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
da se nadopolnam samo,edna 5ka e dovolno osetliva za pomalite ribi i dovolno jaka za da nemas problem so pogolema pastrmka da kazeme od 5 kg.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 25, 2012 7:46 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
jordan1223 НапишиCOLON
Прикаски како што кажаа и другите се наога карши гоце студентскиот тафталиџе има тука сендвичара една одма до нејзе е ако неможеш да ја најдеш можам да ти помогнам да ти покажам каде е блиску живеам. Илија ако се решиш да ја продадеш даињата кажи ми и да се најдеме да ја видам и нормално цениче , а за линеата долниот дел исто така ке ми кажеш колку парички нема смисла беспари да земам нешто што ти си го купил :). Ја видов Balzer diaboloto точно беше 2900 2.75цм беше резервирана и нема веке. Разгледав по интернет нема некои спецификации или некакви коментари каква е трската може е добра како и да е сега за сега ја нема . Си земав убава макара -ако така се вика (машинка) исто од балзер алуминско доста е добро (1400ден)
Јордан ако не си купил трска онаа од балзер веке не е резервирана доколку те интересира бев денес да видам за тубертини браон за хранилица 0,22....си купив со попуст без мака...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 25, 2012 7:50 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 46
NATURALE НапишиCOLON
jordan1223 НапишиCOLON
Прикаски како што кажаа и другите се наога карши гоце студентскиот тафталиџе има тука сендвичара една одма до нејзе е ако неможеш да ја најдеш можам да ти помогнам да ти покажам каде е блиску живеам. Илија ако се решиш да ја продадеш даињата кажи ми и да се најдеме да ја видам и нормално цениче , а за линеата долниот дел исто така ке ми кажеш колку парички нема смисла беспари да земам нешто што ти си го купил :). Ја видов Balzer diaboloto точно беше 2900 2.75цм беше резервирана и нема веке. Разгледав по интернет нема некои спецификации или некакви коментари каква е трската може е добра како и да е сега за сега ја нема . Си земав убава макара -ако така се вика (машинка) исто од балзер алуминско доста е добро (1400ден)
Јордан ако не си купил трска онаа од балзер веке не е резервирана доколку те интересира бев денес да видам за тубертини браон за хранилица 0,22....си купив со попуст без мака...
Ке претрчам утре баш да видам ако имаат 2.55 зошто 2.70 ми е веке голема , фала ти на информација :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 25, 2012 7:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
не сум видел точно но мислам дке а е 2,70


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 26, 2012 8:10 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 46
Ги олеснив џебовите се снабдив и со стапче го земав од влае форрестерот , се мислев дали тој дали exquisitot ама повеке мерак ми правеше форестерот. е сега уште камера како што викаше илија па да видат тија странците како се прави филм хахахаххах


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 26, 2012 8:13 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
bravo joradn neka e na zdravje...dam


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 26, 2012 8:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Mnogu uspeh so trskata :)

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 26, 2012 11:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
jordan1223 НапишиCOLON
Ги олеснив џебовите
Gi olesni djepovite ama ke ja oteznis korpata :lol: :lol:
So sreka stapce ;)

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 24, 2012 8:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 10:22 pm
МислењаCOLON 144
ilija НапишиCOLON
jordan1223 НапишиCOLON

Ти благодарам за честитките :)
Medalist мислам дека нема веке дај боже да грешам, барав во проспорт и кога и да сум низ центар поминувам ама немет, е сега добро што ме воведе во AFTMA бидејки дома имам Ron thompson земено со 6-7# и искрено мене не ми прави мерак и затоа барам нешто ново, шнур земав од влае 6ка флоатинг "florrester" колку е добар незнам , а исто имам и shakespeare proffesional fly ама ми се скрши долниот дел од што сум многу спретен кога оставам ствари :D.
Ako sakas jas imam da ti poklonam dolen del od LINEALIFE.Dali odgovaraat spoevite poima nemam ama mozes da napravis nekoj hibrid :mrgreen:
Snurot kakov e takov e.Vazno e da e dobro izbalansiran so trskata.
Jas imam polovna Daiwa ama neznam dali da ja prodadam :roll: .Poklon mi e.
Ron Tomsonot mozes da go koristis na ezero za frlanje na strimeri.
Otide li poklonot

_________________
>>Ајде клене куде мене<<


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 24, 2012 9:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
nemagreska НапишиCOLON
ilija НапишиCOLON
jordan1223 НапишиCOLON

Ти благодарам за честитките :)
Medalist мислам дека нема веке дај боже да грешам, барав во проспорт и кога и да сум низ центар поминувам ама немет, е сега добро што ме воведе во AFTMA бидејки дома имам Ron thompson земено со 6-7# и искрено мене не ми прави мерак и затоа барам нешто ново, шнур земав од влае 6ка флоатинг "florrester" колку е добар незнам , а исто имам и shakespeare proffesional fly ама ми се скрши долниот дел од што сум многу спретен кога оставам ствари :D.
Ako sakas jas imam da ti poklonam dolen del od LINEALIFE.Dali odgovaraat spoevite poima nemam ama mozes da napravis nekoj hibrid :mrgreen:
Snurot kakov e takov e.Vazno e da e dobro izbalansiran so trskata.
Jas imam polovna Daiwa ama neznam dali da ja prodadam :roll: .Poklon mi e.
Ron Tomsonot mozes da go koristis na ezero za frlanje na strimeri.
Otide li poklonot
Ne otide.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum