www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maр 07, 2021 8:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 7:28 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 46
Здраво форумџии , како што кажува насловот барам да купам добар мушичкарски стап половен или нов на 2.55см, 5-6# па ако има некој да ми понуди или да ме упати каде има и кои се подобри производители на такви стапови? Еден постар рибар ми кажа дека Shakespeare Medalist Fly е доста добар како стап ама барав низ неколку продавници и го нема


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:01 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
Toi model ke najdes mozebi kako poloven odamna ne se proizveduva ..Sega imas razni modeli od Prosport,balzer,Dam....niz skopskive prodavnici


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:02 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
NATURALE НапишиCOLON
Toi model ke najdes mozebi kako poloven odamna ne se proizveduva ..Sega imas razni modeli od Prosport,balzer,Dam....niz skopskive prodavnici
ama mu objasni :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:05 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
Zosto ? Za nasive vodi 5-6 e standard kolku sto znam ...
Ima i kaj projce i dolzina i aftma 5/6
Vase od dam ima isto ama dam
Vo prikaski ima od balzer istata aftma ..
Sto e problem ?cenite ne gi znam i toa e toa...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Koja cena ti e prifatliva e faktor. Bi mozel da vidis na e-bay i da si zemes odlicen stap.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
ico baits НапишиCOLON
ama mu objasni :D :D :D
Ти уште поубаво :lol: :lol: :lol:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... fly&do=all

Еве ти , имаш и цени


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:27 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 46
па од прилика 50-60 евра да речеме мање више. а кај се наога пројче да одам да погледнам ако некој нема половна, а на ебау гледав ама некако ми се соленки али сигутно се квалитет баска поштарина ова она гјаол ипол


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
jordan1223 НапишиCOLON
Здраво форумџии , како што кажува насловот барам да купам добар мушичкарски стап половен или нов на 2.55см, 5-6# па ако има некој да ми понуди или да ме упати каде има и кои се подобри производители на такви стапови? Еден постар рибар ми кажа дека Shakespeare Medalist Fly е доста добар како стап ама барав низ неколку продавници и го нема
Zdravo Jordan
Ako ti e toa imeto togas sreken imenden ;)
Medalist ima(se) vo prosport.Vidi tamu.Isto taka ima i Silstar.Mislam deka za Makedonskite reki poveke ti odgovara 275 smm a AFTMA 4 ili maksimum 5.Toj 5-6 ti pojak i poslabo ke gi osekas ribite od 300 g koj najveke gi ima vo makedonskite reki.No isto taka so 4-ka besproblem ke vadis ribi od 3kg.
Gore pisuvas deka sakas da kupis dobar stap ama moram da ti kazam deka za dobrite se skapi.Kupi tie sto se od 1500-2000 denari i ke brkaat rabota.Moj sovet ti e da izdvois nekoj denar poveke za snur.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарски стап
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 21, 2012 9:49 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 46
ilija НапишиCOLON
jordan1223 НапишиCOLON
Здраво форумџии , како што кажува насловот барам да купам добар мушичкарски стап половен или нов на 2.55см, 5-6# па ако има некој да ми понуди или да ме упати каде има и кои се подобри производители на такви стапови? Еден постар рибар ми кажа дека Shakespeare Medalist Fly е доста добар како стап ама барав низ неколку продавници и го нема
Zdravo Jordan
Ako ti e toa imeto togas sreken imenden ;)
Medalist ima(se) vo prosport.Vidi tamu.Isto taka ima i Silstar.Mislam deka za Makedonskite reki poveke ti odgovara 275 smm a AFTMA 4 ili maksimum 5.Toj 5-6 ti pojak i poslabo ke gi osekas ribite od 300 g koj najveke gi ima vo makedonskite reki.No isto taka so 4-ka besproblem ke vadis ribi od 3kg.
Gore pisuvas deka sakas da kupis dobar stap ama moram da ti kazam deka za dobrite se skapi.Kupi tie sto se od 1500-2000 denari i ke brkaat rabota.Moj sovet ti e da izdvois nekoj denar poveke za snur.
Ти благодарам за честитките :)
Medalist мислам дека нема веке дај боже да грешам, барав во проспорт и кога и да сум низ центар поминувам ама немет, е сега добро што ме воведе во AFTMA бидејки дома имам Ron thompson земено со 6-7# и искрено мене не ми прави мерак и затоа барам нешто ново, шнур земав од влае 6ка флоатинг "florrester" колку е добар незнам , а исто имам и shakespeare proffesional fly ама ми се скрши долниот дел од што сум многу спретен кога оставам ствари :D.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum