www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 28, 2020 8:33 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 02, 2012 11:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
AntonioVe НапишиCOLON
Bas idnata nedela ke zemam 2,3 dena odmor pa ke najdam vreme ke trknam do Skopje da razgledam.Ilija dali imas nekja cena za tie camci?i nesto povekje od karakteristiki ili nekoe info za niv
Gi gledav pred 2 godini.Mikej se naogja na vlez vo Sk(od Istok) pred Lukoil vrtis desno(ima golema tabla so motivi od lov na zivotni)
Kolku sto se sekavam cenata im bese okolu 1000 evra.
Napraveni od aluminium a vo klupite za sedenje ima ispuna od penast materijal.Imase 3+ meatrski i tezese oklu 70 kg.Edinstven nedostatok bese sto imase mala nosivost(210 kg) kolku sto se sekavam.
Moras site raboti povtorno da gi proveris zatoa sto otkako kupiv gumenjak totalno gi izbrisav od glavata.Dokolku ne se prodadeni mislam deka ke ti gi dadat po nabavna zatoa sto uste togas sakaa da gi otkacat
Eve kako izgledaat samo sto ovoj na slikata e 5 metarski
http://northsouthmarine.com/nsm193b.html

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 02, 2012 11:31 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
AntonioVe НапишиCOLON
Vo Veles li e maestralot?jas srce me boli vtorata greska mi beshe so go dadov 18ka ta sea trcam po zeska pesok,ama strplivo mislam deka ke napravam pameten izbor posle site vasi soveti i sugestii,fala krste za web stranata
vo vbeles e ..mozes da go vidis koga sakas

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 13, 2012 11:36 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
антонио, пиши му на кременадла да ти каже што марка е неговиот, ние стално одиме и чамецот е топ, луѓево тука изнапишаа многу работи негативни, ама сепак има различни чамци


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 15, 2012 8:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
Мојот чамец е елан т310, и јас сум презадоволен од него, не е нешто нај нај стабилен али е доволно стабилен за риболов, иначе е доста лесен за транспорт и мал за чување, долг е 310цм широк 140 или 160 не сум сигурен баш, а тежок е само 64 кг. Иначе е доста подобар од т300 затоа што има три кобилици, дупло дно што му дава поголема стабилност. Тоа е тоа сега за сега па ако те интересира можеш и да го видиш во скопје кога сакаш само побарај ме :!: поз


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 15, 2012 10:40 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
po skapan camec ne postoi na planetava.. ;) ;) ;) seriozno,,,2 sum imal..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 16, 2012 10:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
ico baits НапишиCOLON
po skapan camec ne postoi na planetava.. ;) ;) ;) seriozno,,,2 sum imal..
Добро бе Ицо ај првиот пат си се зезнал ама како по втор пат да се прејдеш ??

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 16, 2012 10:50 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
prviot pat od neznaenje 97 kupen , vtoriot pat drugar moj koj ne slusa , sto e ringispil, i pa taa ..imase i 3 pat ama se prodade odma...

postot ne mi e za nekoj da go navredam sto ima takov camec, nego deka camecot necini za ribolov, mnogu e nestabilen, kaj si visol so takov camec nekoj da lovi riba zimno vreme...ako lovi znaci neznae da proceni opasnost..ima i so ramno dno i so kobilica, dvata se slicni, a toj so kobilica e malku podobar za glisiranje, ne za stabilnost..

ima mnogu podobri...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 16, 2012 3:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
Ицо ти изгледа немаш многу искуство, јас со овој чамец сум бил и во зима и во лето и во есен на Козјак по риба и на бранови и на ветер а и на мирно, веќе три години го носам во Охрид на одмор на пецање а таму според мене има најголеми бранови и досега не сум имал некој проблем, а со маестралот (имам и таков) на преспанско на враќање од змискиот остров за малце ќе погинев пошто ми се пунеше со вода, затоа што нема убава кобилица и шлапа по водата на бранови. За да ја постигнеш таа стабилност и сигурност за која разговарате тука ти треба чамец од мин 1500 евра, а овдека се збодува за чамци до 300 евра, така да не му давајте такви информации на човекот.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 16, 2012 3:24 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
Еве ти една репортажа да видиш јас како го користам мојот чамец веќе три години
viewtopic.php?f=42&t=238
Иначе за кобилиците, големата кобилица или централната е за глисирање да, а другите две страничните се за стабилност. А иначе имам и еден другар мој кој го користи на Козјак и за мушица. Јас јасно ви кажав, чамецот не е најстабилен, но доволно е стабилен за риболов сигурно нема да играте оро внатре :lol: Али за истат цена со маестралот добиваш повеќе предности (нема дишење,пумпање, па чепов ми пушта, па ми се дупнал, па пумпање во вода на сред риболов, па ми се случило два три пати додека вадам клен кога ќе дојде под чамецот да се откачи и трокуката право во гумата :evil:, па кога ќе има и најмал бран шлапање по водата морска болест да те фати и можам да кажам дека маестралот е дури 30% поспор од еланот) и.т.н ова све ми се има случено мене.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Eлан т310 и т300
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 16, 2012 3:44 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
kremenadla ne se razbirame, komentari ne me interesiraat za toj camec, ti moze si lovel i u zimo ,a toa nema nikakvo znacenje,, po katastrofa od toj camec ne postoi,,ne go pisuvam ova deka go imas ti nego toa e taka....
a za camci sum imal mnogu, od koi 2 kom sum lovel so tii kako tvojot,,,

zborot mi bese deka za isti pari moze da se najde nesto pobezbedno i poubavo..... :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum