www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jул 08, 2020 1:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TRESKA
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 06, 2012 10:04 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
Филип НапишиCOLON
Најверојатно Козјак и Св.Петка се полни, а има надојдени води од врнежите, па мора да се испуштаат постојано.

Инаку, радувајте се голема вода, потешко ќе се изловува пастрмката во мрест, ќе преживеат повеќе матици ;)

So vodata ke si odi i ikrata.

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TRESKA
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 06, 2012 10:37 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Па не би рекол баш, и другиве години уназад била голема водата во зима, а мрестот е успешен секоја година, редовно гледам пастрмчиња од 2, 3, 5 см...

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TRESKA
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 20, 2012 5:47 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Oкт 12, 2012 3:18 pm
МислењаCOLON 143
ЛокацијаCOLON Skopje - Saraj
Nesto Taza od Treska Pozadi Prikolkite i Okolinata :))) a i Ribari imase ama dr pat za toa ;)

a slikite se obidov poinaku ama ne mozev valda Ok ke bide :) Pozdrav

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Не оди по туѓите чекори, бидејќи нема да оставиш трага .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TRESKA
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 26, 2012 7:55 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Ne znam da li cuvarskata sluzba ja posetuva rekata treska ? kako da ja podzaboravile ? Sekoi den sliki so pogolemi ribi ,za falenje...... :thumbdown:
i izjavi " bile prazni " izmresteni... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Треска
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 20, 2017 3:36 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
На Треска влегува риба од Вардар за мрест, ама повеќе ја мрестат локалните криволовци, директ во фрижидер или дубоко на сигурен мрест. Инспектори ни за лек, криволов колку сакате. Дури и членови на РИБАР 2011 криволоват. Џабе се сите апели и заложби, не не бива и тоа е тоа.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Треска
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 23, 2017 7:00 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Ајде Филип не се тревожи многу.
За кој година ке снема риба и ке ги снема и РИБОКРАДЦИТЕ

:kompir: :kompir: :kompir:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Треска
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 24, 2017 7:49 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Па на тоа ќе се сведе целата работа. Штета за реката, има фантастичен потенцијал, ама на многу погрешно место тече :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Треска
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 24, 2017 12:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Da ne se so dozvoli od lokalno nivo?-Kade se specijalnite ribochuvari(t.n. Drzhavna ribochuvarska sluzhba)?Mozhat barem za vreme na mrest da se poaktivni.Slikaj i prakjaj i ovde na forum i na drugite forumi vo sosednite zemji. :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Треска
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 24, 2017 12:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Пренесено. Очекувај акција ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Треска
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 24, 2017 12:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Филип НапишиCOLON
Пренесено. Очекувај акција ;)
Konechno da se vidi akcija. :saso: :saso:
Kje odam i kje chekam da ja slikam akcijata. :yahoo:
:saso:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum