www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 10:25 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СВЕТ КОЈИ НЕСТАЈЕ-КАДИНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 17, 2012 9:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
KristijanVeles НапишиCOLON
Super reportaza a i ti kako mene jas segde si odam so mojot skuter na riba,povekje na offroad ima pominato kilometri od kolku na asvalt 8-) Vo vrska okolu slikite jas mislam deka tie kamenja se mestat za druga cel,odnosno za navodnuvanje.Se gradi mala brana za da go pokaci vodostojot na rekata za da moze klapnata da bide dovolno dlaboka vo voda za da ne primi vazduh.Za shumata vekje se e kazano.Pozdrav
Ha ,ha mi se svidja ovoj pozitivizam ;)
Kristijan ne e za pumpa zatoa sto (neznam dali moze dobro da se vidi na slikite) ovakvi brati ima na sekoj vir po dolzina od 500 m.Bavci nema nitu edna vo blizina.Inace za pumpa ponekogas pravat dupka i ja potopuvaat pumpata.Vo virovite nema ama bas nitu edna riba,a ima eden kup mrtvi rekovi.Inace za da bidam uste posiguren vo ova sto go zboram ke ti kazam so slednovo.Proslata godina bev na ova isto mesto samo nekade vo juni i na sekoe zafrlanje vadev ribi po istite virovi.Virovite ne bea pregradeni a trebase da se pomacis za da vidis rak zatoa sto bea dobro skrieni.Dve nedeli podocna otidovme so Filip na istoto mesto i ripce nemase samo mrtvi rakovi.Virovite bea pregradeni.Ke pobaram sliki i ke stavam

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СВЕТ КОЈИ НЕСТАЈЕ-КАДИНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 18, 2012 5:20 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jул 11, 2011 3:14 am
МислењаCOLON105
ЛокацијаCOLONVeles
ilija НапишиCOLON
KristijanVeles НапишиCOLON
Super reportaza a i ti kako mene jas segde si odam so mojot skuter na riba,povekje na offroad ima pominato kilometri od kolku na asvalt 8-) Vo vrska okolu slikite jas mislam deka tie kamenja se mestat za druga cel,odnosno za navodnuvanje.Se gradi mala brana za da go pokaci vodostojot na rekata za da moze klapnata da bide dovolno dlaboka vo voda za da ne primi vazduh.Za shumata vekje se e kazano.Pozdrav
Ha ,ha mi se svidja ovoj pozitivizam ;)
Kristijan ne e za pumpa zatoa sto (neznam dali moze dobro da se vidi na slikite) ovakvi brati ima na sekoj vir po dolzina od 500 m.Bavci nema nitu edna vo blizina.Inace za pumpa ponekogas pravat dupka i ja potopuvaat pumpata.Vo virovite nema ama bas nitu edna riba,a ima eden kup mrtvi rekovi.Inace za da bidam uste posiguren vo ova sto go zboram ke ti kazam so slednovo.Proslata godina bev na ova isto mesto samo nekade vo juni i na sekoe zafrlanje vadev ribi po istite virovi.Virovite ne bea pregradeni a trebase da se pomacis za da vidis rak zatoa sto bea dobro skrieni.Dve nedeli podocna otidovme so Filip na istoto mesto i ripce nemase samo mrtvi rakovi.Virovite bea pregradeni.Ke pobaram sliki i ke stavam
Prosto nemam komentar.Sto uste se nema da im tekne na lugjevo za da fatat riba,zalno ke dojde toj den koga samo vo ribnici ke gledame nie riba vo Makedonija samo koga ke bide


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СВЕТ КОЈИ НЕСТАЈЕ-КАДИНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 29, 2012 11:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ilija НапишиCOLON
KristijanVeles НапишиCOLON
Super reportaza a i ti kako mene jas segde si odam so mojot skuter na riba,povekje na offroad ima pominato kilometri od kolku na asvalt 8-) Vo vrska okolu slikite jas mislam deka tie kamenja se mestat za druga cel,odnosno za navodnuvanje.Se gradi mala brana za da go pokaci vodostojot na rekata za da moze klapnata da bide dovolno dlaboka vo voda za da ne primi vazduh.Za shumata vekje se e kazano.Pozdrav
Ha ,ha mi se svidja ovoj pozitivizam ;)
Kristijan ne e za pumpa zatoa sto (neznam dali moze dobro da se vidi na slikite) ovakvi brati ima na sekoj vir po dolzina od 500 m.Bavci nema nitu edna vo blizina.Inace za pumpa ponekogas pravat dupka i ja potopuvaat pumpata.Vo virovite nema ama bas nitu edna riba,a ima eden kup mrtvi rekovi.Inace za da bidam uste posiguren vo ova sto go zboram ke ti kazam so slednovo.Proslata godina bev na ova isto mesto samo nekade vo juni i na sekoe zafrlanje vadev ribi po istite virovi.Virovite ne bea pregradeni a trebase da se pomacis za da vidis rak zatoa sto bea dobro skrieni.Dve nedeli podocna otidovme so Filip na istoto mesto i ripce nemase samo mrtvi rakovi.Virovite bea pregradeni.Ke pobaram sliki i ke stavam
Ima edna mala rekicka , sega e septicka jama :D vo blizina na Prilep.pametam kako deca odevme tamu,lovevme dujaci ,ribcinja.pametam deka preku leto vaka ja poprecuvaa rekata i so pumpi ja praznea vodata od virovite....ubavi klenovi sobiraa :oops:
PS .Ilija ajde bidi iskren,neli e podobro so skuter :D barem ako ne za drugo ce se iznagledas priroda okolu sebe,koja vo vozilo nema ni da ja primetis.
Steta za taa rekicka.slicna sudbina ima i nasa Krapa.koja e fenomen...nekade na svojot pat pod selo Krapa ponira i koj znae kade povtorno se javuva :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum