www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 9:48 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 2:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Se slagam so Ico, a i so Saso vo vrska so javuvanje vo policija. Ako sekojdnevno i se javuvame , mislam deka ke ima efekt.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 2:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Тоа е тоа, чекаме друг да ни ги реши проблемите затоа што системот е предобар за оние кои се против него.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 2:48 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
...treba svesta da proraboti kaj koncesionerot na toj revir, i normalno mu e obvrska da go zacuva mrestot,a ne ribarite da informiraat deka se krade se faka na ziv mamec i ne se pocituva zabranata....
За жал, Вардар е концесионер на тој ревир.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 2:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Гледај парадоксалност.

Му помагаме (условно кажано како медиум) на „Вардар“ да добие оштета од ЕВН а од друга страна „Вардар“ е виновен за состојбата на ревирите како овој овде за кој дискутираме.

Таткото на ревирот е за некого мајка за некого маќеа. Во случајов мајка за оние кои недозволено изловуваат.

Топ.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 3:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Atanasovski НапишиCOLON
Se slagam so Ico, a i so Saso vo vrska so javuvanje vo policija. Ako sekojdnevno i se javuvame , mislam deka ke ima efekt.
vo mnogu slucai e najava od sportski ribolovci deka na teren ima krivolov, taka i na vlesko sto ne slucajno gi fatija ovie so struja, no problemot e drug..
nie kako sportski ribolovci sekako deka ke pomagame i javuvame za krivolov, no treba i nekoj da si ja svati rabotata seriozno i nie da diskutirame i da gi falime eve ljudgevo kako rabotat,,
se ova mi izgleda kako nekoe molenje koe stvarno ne moze da se iskoreni vo nacinot na rabotata na site koncesioneri..pa treska ne e 100 km i da ne mozat da go pokrijat terenot so nedostatok na cuvari i na sredstva.. koga i da otidat ke fatat ljudge so lovat pastramka u vreme na zabrana, i sto e veke zakana za idnite ribari sto ke lovat deka nekoj cuva i kaznuva.treba na teren da se bide ne u kancelarija i da se brojat godisni dozvoli pa da iracunaat plata dali ke pokrijat za taa god..
vo ovoj slucaj na zapad nikoj nema dozvola da im izvadi za toj revir ili pa avtomaski ke ja smenat taa uprava..policijata e na vtor plan u ovaa situacija sto ne e i nadlezna da stiti i trosi vreme poradi golemi obvrski, sekako reagiraat na povik od koncesionerot ako ima potreba i togas doadgaat. ne veruvam deka ako se javi nekoj u policija i prijavi ribolov u zabran deka ke dojdat na mesto i ke go resat problemot.. Zosto e togas koncesionerot :?: ako nema koj da javi i ako nema tel treba u normala site da kradat pastramka zatoa sto toj sto treba da cuva i stiti ne ide na teren ,treba nekoj da si ja brka rabotata kako sto treba taka se ke bide podobro.

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 4:05 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON923
Филип НапишиCOLON
Tvrdko 1 НапишиCOLON
Vo razgovor so sopstvenikot na rest.Mechkina dupka(novata),chovekot ubavo se mi kazha.NEMA SHANSI TUKA NI RIBOCHUVARITE NI POLICIJA.
На Треска во зима и дел од сопствениците на рестораните фрлаат мрежи :evil:
Za 2/dvajca/ znam so sigurnost deka ne mestat mrezhi(kupuvaat od mrezhari) za tretiot ne sum ushte siguren ama kje se doznae brzo(na kulata mislam)a deka meshtanite "ribari" mestat mrezhi i toa go znam i gi znam koi se.Mu vetiv na Filip deka kje gi slikam i kje gi postiram na forumov.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 4:15 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Tvrdko, газдата на кафанчето после металниот мост доби пријава за рибокрадство, му најдоа мрежи и пастрмки, па пак продолжи да криволови.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Fly fishing revir
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 09, 2012 4:47 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON923
Филип НапишиCOLON
Tvrdko, газдата на кафанчето после металниот мост доби пријава за рибокрадство, му најдоа мрежи и пастрмки, па пак продолжи да криволови.
Velish mu fatile nedozvoleni sredstva i ribi.Dali dobi kazna za deloto?-Jas ne sum videl ni chul deka mu nashle mrezhi-riba DA.
Kruzhi prikazna deka stava mrezhi,ama ne sum go videl,a da kupuva riba od mrezharite i od D.Matka i od Shishevo,Glumovo i Saraj,da kupuva toa go znam i imam videno.Toa e isto kako da e souchesnik vo krivolovot ama da stava mrezhi ne sum go videl-do sega.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски ревир
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 28, 2015 2:25 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
На сајтот има стигнато еден ваков мејл
од некој румунец, може ли помош околу одговор, или некој од мушичарите да му одговори, или да го пратам кај Пепи во дуќан :D
vasvari.pal.6@gmail.com

We might be in Macedonia next year and would like to spend time fly fishing. Is there a possibility of a guide that knows the waters and the fish?

Thank you.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски ревир
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 28, 2015 4:07 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Немој кај Пепи, ќе го однесе на Треска, па ќе им налета ко за беља инспектор и се понатаму ќе биде лоша реклама за државава :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum