www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maј 05, 2024 7:53 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Совет за машинка Силстар или Карсон
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 12:16 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Aвг 16, 2012 9:28 am
МислењаCOLON23
ЛокацијаCOLONVeles
Сакам да земам машинка за речен и за езерски риболов ама за ситна риба. Значи мала лесна машинка што нема да ме заморува.
Несакам многу скапа затоа понудата ми падна на Силстар Матрих Тини со 5 лагера----1250 денари со две шпулни алуминиумски
и Карсон мислам херкулес рд со 6+1 лагери и една алуминиумска и една карбонска шпулна ----1300
и Силстар тини деадболт 20 со 1+1 шпулна и 3+1 лагери--1200 сите се 5,1:1 пренос. Ве молам за совети искуства и која мислите вие да ми ја препорачате. Продавачот ми ја препорача карсонот бидејки била со повеке лагери.

Позз.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 12:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Silstar spored mene e podobra, Carson nekako mnogu mi udara na plastika.Gi imam doma i dvete i povekje sum zadovolen od Silstar Tiny Matrix, a i deadbolt ne e losa masinka.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 4:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ako carson udara na plastika togas taa silstar tini e najlon,pamuk ili neznam nekoj poslab material :head_bang:
Se zavisi do modelot na masinkata,neseriozno e da sporeduvas dva brenda,a neznaeme za koj model stanuva zbor.Primer jas imam carson od 50evra so grafitno kuciste od koja sum mnogu zadovolen,ali toa neznaci deka Silstar primer nema podobra ili polosa

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 4:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Da ne se citiram sam sebe, MOE MISLENjE a deckoto kaza Carson Hercules Rd valjda sto ima kruna na spulna zalepena, e sega ti vikas bolje e Carson toj e ok, za mene Tiny e bolje :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 4:26 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 19, 2011 7:29 pm
МислењаCOLON698
ЛокацијаCOLONСвети Николе
Јас користев Silstar Tini со 2 лагера целата е пластична и гајле нема, 4години ја користев а сега ја дадов на братучед ми да си лови плашки инаку бев презадоволен, на секој крај на сезона имаше детален техничи сервис. :lol: Со ова сакам да речам дека Silstar машинките не се баш за потценување имат добри и издржливи модели


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 4:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Nemozam da stavam sliki ama linkovi mozam.Kristijan jas pravam muabet ovaa masinka, ti velis deka celata e plastika, da ne si nesto greska drugar.Ja imam doma i pravo da ti kazam ne najdov ni eden plasticen del na nea.

http://www.amazon.com/MATRIX-TINY20-CLA ... atrix+tiny

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 5:20 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Aвг 16, 2012 9:28 am
МислењаCOLON23
ЛокацијаCOLONVeles
Еве линкови за машинките

Карсон Херкулес РД само помала 10
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en ... 1,s:0,i:73

Силстар Матих тини ултралајт
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en ... 2,s:0,i:76

И Силстар Тини ДеадБолт
http://www.google.com/imgres?num=10&um= ... 1,s:0,i:73


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 5:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Space nesakam da ti se mesam vo izborot, moe mislenje i jas koga bi kupuval bi odel so Matrix Tiny 20, znam kakvi se masinkite zatoa i gi predlagam i Carson ne e losa masinka samo sto 10-ka mislam deka ke ti e mala.Ti si znaes najubavo sto ke si zemes.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 5:57 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Tiny 20ka Го имам првиот модел од 1993 година со заден дрил.. до ден денес вујкоми фака со неа.. но тогаш силстар беше квалитет.. за сеа немоќам да зборам но.. сепак ако е метална и иде со 2 алу шпулни.. таа би ми била избор..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 17, 2012 6:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Апсолутно се сложувам со тебе Мартин , иако не знам за кој квалитет зборуваме сега затоа
што немам купено ништо во последно време од Силстар , ама до пред десетина - петнаесет
години , според мене Силстар беше бренд над брендовите. Имам еден телескоп 3.2м Силстар , купен е во 1991 и сега да го видиш ќе помислиш дека е модел 2011 ако е преку 20 години стар.
Но како и да е , и да е нарушен квалитетот не верувам дека Силстар би одел од крајност во крајност... Сепак оставам на поискусните и на оние кои имале искуство со конкретнава машинка. Мој избор би бил Силстар тини , за цена од 20е. ... :jane:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum