www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 09, 2024 10:39 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 12:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
daiva entoh turnament...ispitana..odlicna/--160evra
daiva emblem...pro 4500 ,,ispitrana..---135evra
daiva emcast advansed 450,,odlicna ----90evra

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 1:53 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Од 2004 кога Tica престана да работи за Daiwa и излезе со сопствени производи на пазарот , овие вториве една свесна машинка не пуштија на пазар, барем за крапскиот риболов.
Филипе од машинките кои си ги посочил со некоја си имал ли прилика да ловиш ?
filip030682 НапишиCOLON
Ako baras samo edna zakasni i se zaeba mnogu sto ne pisa porano,na exyucarp vcera se prodade nov BBLC za 110evra,ako baras set od 3 prati sto se slucuva na exyu ili carpbg redovno izleguvaat BBLC za 300-350 evra
Таму поефтин комплет од 400ЕУ нема да најдеш. За купување на BBLC од Србија ве советувам да се купуват само преку пријател, да не биде дека имат навртено 1.000.000км.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 8:16 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
filip030682 НапишиCOLON
daiva entoh turnament...ispitana..odlicna/--160evra
daiva emblem...pro 4500 ,,ispitrana..---135evra
daiva emcast advansed 450,,odlicna ----90evra



prvata.....109 evra

vtorata...98 evra/

tretata...64 evra...
realnite ceni..kao za makedonci :D :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 10:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
vasil НапишиCOLON
Од 2004 кога Tica престана да работи за Daiwa и излезе со сопствени производи на пазарот , овие вториве една свесна машинка не пуштија на пазар, барем за крапскиот риболов.
Филипе од машинките кои си ги посочил со некоја си имал ли прилика да ловиш ?
filip030682 НапишиCOLON
Ako baras samo edna zakasni i se zaeba mnogu sto ne pisa porano,na exyucarp vcera se prodade nov BBLC za 110evra,ako baras set od 3 prati sto se slucuva na exyu ili carpbg redovno izleguvaat BBLC za 300-350 evra
Таму поефтин комплет од 400ЕУ нема да најдеш. За купување на BBLC од Србија ве советувам да се купуват само преку пријател, да не биде дека имат навртено 1.000.000км.
Vasil jas ne dadov nikakov predlog,toa bese predlog na Ico Baits jas samo gi napisav cenite na tie masinki vo autosport.N.Sad......okolu polovnite BBLC kolku pametam i ti Vasil objavi oglas za 300evra imase i eden kup drugi oglasi vo cenoven rang 300-350evra,e sega dali se izvrteni neznam,ali ako se slikite dokaz izgledaat mnogu solidno

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 10:32 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
bblc e podobar so 1,000,000km iizvrten nego kormoran...nov plasticen :D :D :D :D
a daivite gore sto gi pisav za tie ceni, se loveni i dokazani,ako gledame za poevtino,,koj saka jas dogovaram neka si najde covek da mu ja donese,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 11:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON396
ЛокацијаCOLONБИТОЛА
Dali ja imaat i DAIWA Regal Z i po koja cena i dali e dobra oti e najevtina od daiwite?


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 11:16 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
flore НапишиCOLON
Dali ja imaat i DAIWA Regal Z i po koja cena i dali e dobra oti e najevtina od daiwite?

nema flore toj model..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 04, 2012 4:39 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Филипе Јас го пуштив огласот за машинкте од името на мој пријател од Србија затоа што сакав да ги купи некој од Македонија на одлична цена . Тие машинки ако се продаваа во БГ. ке беа поскапи за 100ЕУ и ке се продадоа без проблем зато што таму никогаш немало објава за такви машинки на таа цена.
Во однос на напишаното од мене за амортизацијата на BBLC- немав намера да ги споредувам со било која друга, експлоатацијата со време си го прави своето.
Ако некој од младите колеги се води по списокот од трите машинки за Daiwa машинките , мој совет наместо Emcast да ја купат оваа машинка

[ img ]


Последна промена од 1 на vasil, променето е 0 пати

Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 04, 2012 8:26 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON720
ЛокацијаCOLONSkopje
Не ми е хитно купувањето на машинката туку мислев додека не сум ги потрошил парите со некоја женска, пошто единстена поголема завист од риболовот ми се женските :lol: :lol: :lol:
Ке ги прошетам прво нашиве риболовни продавници да видам што нудат. Повекето низ Скопје ги знам: Проспорт, Трофеј, Риболовни приказни, кај Пепи во Влае, Сара спорт, Мартин спорт, Драги кај зелено пазарче, Турко, имаше една на главната улица во Маџари таа не знам дали работи. Ако знаете уште некоја добро снабдена риболовна продавница во Скопје кажете, а може и во Велес и Куманово останатите ми се далеку а во Тетово до сега не сум начекал да има нешто за купување можда братучедот не знае каде да ме однесе. Ајде ico baits и filip030682 и останатите колеги кажувајте што има кај вас па чим стопли малку и се ослободам од обврските да шетнам малку низ Македонијава наша убава, ако ништо друго ке се запознаеме.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa-Cormoran PRO CARP 11PiF
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 04, 2012 3:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Na lager nema nikoj nisto a da e vredno,zboruvam za Sk i Ku......site sakaat so tvoj kes da kupuvaat roba koja ke ja naracaat

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum