www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 10, 2024 12:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 03, 2012 4:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
9000-10.000 denari za prva godina,kako nov model...20112 ..mozebi pred da zamine potisnata od nov model ke bide 6000-7000 ;)
I posle vo Makedonija nikoj ne kupuval oprema,nemalo ribari drdrdrdrdrdrdrdr,koj budala ke dade 110evra za nesto sto realno vredi 70evra.
Sasokone nikogas ne sum ja videl masinkata vo zivo,edinstveno gledam deka dosta gi prodavaat kako polovni po forumite vo Srbija,sto e pricinata neznam,a necam ni da nagadzam......cena za polovni se dvizi od 150-170evra za 3kom,a za nova masinka i cenata vo sosetstvoto mozes da proveris ovde
http://www.sportskiribolov.co.rs/masini ... Nose-Power

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 03, 2012 9:12 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
taa masinka kako tubertini e poeftina a kako ryobi poskapa i toa e normalno...
ke povtoram vo paletata na Tubertini za 2012 ja nema nego vo paletata na ryobi e prisatna....
da ne me svati i vasil pogresno ,bidejki ja znam i Tica scepter ,poveke me bendisa ova ryobi masinka...Koga tica ne postoela ryobi pravel masinki ...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 03, 2012 9:33 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Тика не постоеше затоа што произведуваа машинки за Даива, од 2004 се оделија и се како марка на пазарот. Како што напишав кој прочитал пренесувам мислења на колеги кои користеле и од двата модела.
Ако треба да ви постнами линк од форумот каде што е земена информацијата , и нема зашто некого да сватам погрешно кога не сум искажал никакво мислење за Риобито .
ПС. по некои лични набљудувања барем во крапскиот риболов ако се гледа соодносот на едниот модел спрема другиот како застапеност, што мислите каков би бил?
Да не ви кажувам


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 04, 2012 10:58 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
vasil НапишиCOLON
Тика не постоеше затоа што произведуваа машинки за Даива, од 2004 се оделија и се како марка на пазарот. Како што напишав кој прочитал пренесувам мислења на колеги кои користеле и од двата модела.
Ако треба да ви постнами линк од форумот каде што е земена информацијата , и нема зашто некого да сватам погрешно кога не сум искажал никакво мислење за Риобито .
ПС. по некои лични набљудувања барем во крапскиот риболов ако се гледа соодносот на едниот модел спрема другиот како застапеност, што мислите каков би бил?
Да не ви кажувам
Vasil,zastapenost e edno .. licen stav drugo i verovatno tica scepter ima poveke pristalici momentalno bidejki ovaa masinka od kaj ryobi i tubertini e prisatna neodamna..vo odnos na ticata..No jas licno kazav deka ova od ryobi mi deluva podobro...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 04, 2012 11:59 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Изгледа малку си ѓи помешел работите, убаво е уште еднаш да прочиташ што се сум напишал . Во ниту еден пост нема мое мислење за ниту една од двете машинки


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 04, 2012 1:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
vasil НапишиCOLON
Изгледа малку си ѓи помешел работите, убаво е уште еднаш да прочиташ што се сум напишал . Во ниту еден пост нема мое мислење за ниту една од двете машинки
Da skratam ...
Za mene ryobi e okay
Ne sum rekol nisto protiv ticata nitu sum rekol deka vasil kazal nesto protiv toa sto go kazav ili kazale drugi..tuku iznesov deka sprema moeto skromno mislenje RYOBI e mnogu dobra masinka.. ;)

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 04, 2012 1:50 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Ако ти е за крап.. за истите пари односно 70-80 евра можеш на старо да најдеш даиви турнаменти по локалниве форуми и да ги купиш еднаш засекогаш. Нејкам никој да ме свати погрешно но тика/риоби/тубертини се играчки споредено со шимано или даива.

Ако сакаш ново.. јас би одел со риоби со лонгкаст шпулна.

А за филип со бројките :) не е дека нема рибари и дека никој не купува.. работата е во конкуренција и малиот број на луге кој се сериозни во споредба со 300 денари трска и конец од 100 денари и на лепенец. Од 20 денари јадици не се живее. Кога ке има 5 пордавници и добри ревири да видиш како ке се избалансираат цените.. но кога ке биде тоа.. незнам..

Сепак останува на нас посериозните да ги едуцираме и водиме напред останатите кој се во овој спорт...

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 04, 2012 3:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ne me razbra Martin.Ribari po Makedonija ima ali sekoj koj trosi povece pari na oprema gi dava po sosetstvoto zatoa sto se dosta poeftini od kaj nas......toa mi bese muabetot,da se sobereme ovde na forumot site zaedno mozda sme potrosile 10000 evra pa i povece a sme gi ostavile vo druga drzava.Tie pari mozel nekoj i vo MK da gi pecali.Kokretno za ovaa masinka kaj nas kosta kako sto citam 100-110evra,vo soststvoto za 3komada gi ima po 60evra komad,ako se odi na golemo kako zastapnik sigurno se 50evra,znaci nekoj saka preku noc da biva gazda

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 04, 2012 4:57 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
taka e zajko ;) ;) ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ryobi - Proskyer Nose Power Carp ili PROSKYER NOSE POWER
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 04, 2012 5:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... не е така Зајко, грешит Филип со бројките :D

Пазарот ја прајт цената а не дека некој сакат да се обогатит преку Ноќ :!:

Па не е исто ти да нарачаш 1000 машинки и 20 машинки. Како можит за иста цена да ти ги даде, на пример Shimanо кој е дистрибутер за балканов, тебе кој земаш 1000 машинки, 1000 трски, па жила по 1000 котури итн, и на некој кој ќе земи роба за 2000€ :!: Како :?: Немат Логика. Мал Пазар сме и тука е проблемот ... ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum