www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 5:48 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 1:05 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Maј 05, 2015 12:23 pm
МислењаCOLON 21
Ве молам за мислење дали е подобро при пецање на караш лебот да е направен во вид на топче или ружа.

_________________
Не се грижам поради тоа што украле моја идеја… Се грижам поради тоа што немаат свои.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 1:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Lebot sekogas e podobro da e kako ruza, a ne kako topce.
Ova ne vazi samo za karas, tuku za bilo sto i da lovis na leb.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 1:29 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Јан 25, 2013 4:27 pm
МислењаCOLON 185
Dosaden НапишиCOLON
Ве молам за мислење дали е подобро при пецање на караш лебот да е направен во вид на топче или ружа.
Колега, добредојде ! :fishing:
Првин претстави се и кажи нешто повише за себе :

viewtopic.php?f=62&t=17


п.с. на право место си
п.п.с. кај пецкаш караш ?

_________________
FxCxRxSx


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 1:44 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Maј 05, 2015 12:23 pm
МислењаCOLON 21
Zdravo veke go storiv toa se pretstaviv vo temata Pretstavuvanje ajde i tuka uste edas jas sum Ristov Gjoko od Negotino sum. Obicno pecam na Tikveskoto Ezero i Vardar Negotisnkiot reon megutoa mnogu poveke na Tikveskoto.

_________________
Не се грижам поради тоа што украле моја идеја… Се грижам поради тоа што немаат свои.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 1:47 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Maј 05, 2015 12:23 pm
МислењаCOLON 21
emil.matoski НапишиCOLON
Lebot sekogas e podobro da e kako ruza, a ne kako topce.
Ova ne vazi samo za karas, tuku za bilo sto i da lovis na leb.
Ok. Fala na sovetot Emil

_________________
Не се грижам поради тоа што украле моја идеја… Се грижам поради тоа што немаат свои.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 2:06 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Jas lebot bi go izmesal vo testo zaedno so pcenicno i pcenkarno brasno zaradi pogolema atraktivnost kaj istiot...A spored mene karas koga jade bilo kako da go montiras nema da zgresis....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 2:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Da, ako veke pravime testo so razni dodatocu kako aromi i sl., togas mora da e topce. A ako lovime cisto na leb, spored mene najdobro e ruza.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 2:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Ружата е посебен тип на монтажа и еден од најефикасните кога се работи за риболов со леб .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 2:26 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Големината на лепчето-ружата прилагодија спрема големината на јадицата а јадицата нормално спрема очекуваната риба. Карашот кога се лови на лепче знае да ја тргне ружата без да има поголема реакција на тапата. Тапата би требало да биде со најмала грамажа со која би можеле успешно да ловиме, да зафрламе итн. При лов на Караш со шекерец, пченица, црн црв, бел црв нема потреба од толку мали тапи.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Што е подобро за лов на Караш
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 06, 2015 9:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
kinam partal i go smachkuvam na vrattot,grlotto i shpicott od jadicatta da pokrie i toa e klasichna montazha za karash!
ruzha e za bojnik i se montira samo so pricvrstuvanje na vrattot od jadicatta a nadole da ide kako rascvettana ruzha a za karash samo partal!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum