www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maј 31, 2020 2:56 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Видови на ..ЈАДИЦИ..и нивна намена.
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 06, 2017 7:18 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Ное 05, 2017 12:33 am
МислењаCOLON 13
ЛокацијаCOLON Skopje
Edna molba do poiskusnite da objasnat vo temava za koj vidovi riba kakvi jadici se koristat,koj se bolji
prednostu i mani na jadici kratok vrat,dolg vrat,papagalki,so okce,so ushka itn,itn.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Видови на ..ЈАДИЦИ..и нивна намена.
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 07, 2017 5:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Smok gti НапишиCOLON
Edna molba do poiskusnite da objasnat vo temava za koj vidovi riba kakvi jadici se koristat,koj se bolji
prednostu i mani na jadici kratok vrat,dolg vrat,papagalki,so okce,so ushka itn,itn.
Sto ce ti kazam , jas ili nekoj drug Smok ? Eve .................podobro amin !

http://www.gamakatsu.com/fishing-hooks_freshwater.htm


http://www.gamakatsu.com/pdf/gamakatsu- ... atalog.pdf

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Видови на ..ЈАДИЦИ..и нивна намена.
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 09, 2017 11:18 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Ное 05, 2017 12:33 am
МислењаCOLON 13
ЛокацијаCOLON Skopje
Keltan fala za linkot :shake_hand:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Видови на ..ЈАДИЦИ..и нивна намена.
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 10, 2018 2:47 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 99
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Некој предлог за јадици за zigrig марка, серија,големина ...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum