www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 2:38 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Список на загадени реки
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 2:01 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
prirodatta e ogledalo na edna nacija i drzhava!!!!
tolku li nemaaat sluh nadlezhnitte zadolzheni za ovaa dejnost.ova navistina e bolna rabotta dase zhivee vo vakva okolina i dase rasttat decatta vo vakvo zagadeno opshtestvo.
a najjmnogu me zagrizhuva koga doagja prvi maj e togash e debakalot :(

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Список на загадени реки
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 7:46 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Aпр 25, 2011 9:20 am
МислењаCOLON224
ЛокацијаCOLONСкопје
Нека појде секој од себе си,колку ѓубре оставил зад себе си после риболов,колку пластични шишиња,колку кеси,пикавци и останати попратни елементи,така се започнува,поминете покрај река Вардар во Скопје и ќе видите за што зборувам , позади секој риболовец има ѓубре од кеси,шишиња,пикавци и што уште не.Да не ги бараме кривците секогаш надвор од нас самите,прво да се погледнеме самите,па потоа другите.Кога последен пат сте виделе некој свесен риболовец,во пауза кога не јаде рибата,ѓубрето кое е во непосредна околина на местото каде риболови,да го собере во вреќа и да го однесе со себе,јас до сега не сум видел,напротив како да ужива што повеќе ѓубре да остави позади себе.Проблемот не е во околината,проблемот е во нас самите,се додека не се освестиме,риболовот да го направиме свесен а не како некоја машина без контрола ,не знаеме што правиме,целта е да се фати што повеќе риба и крај на муабетот.Свесно никој не може да направи лоша работа,само несвесниот,човек робот или машина,може да ги направи најлошите работи што може да си ги замислите,затоа колеги да започнеме да се освестуваме,никогаш не е касно инаку ќе си останеме како машина која ја управува умот кој се потпра на искуства стекнати од минатото,без влијание на свеста или душата.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum