www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 10:44 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ЧИСТЕЊЕ - ПОСЛЕ РИБОЛОВ
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 28, 2010 6:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
__________ [ img ]_________
Според мене,многу важен и составен дел на еден риболов,кој треба сите без ислкучок да го практикуваме.
После секој риболов,ништо не губиме ако оддвоиме уште 5-10 мин. за собирање на пластичните шишиња,кои ни останале,ќесите од прихраната,конзерви....и други глупости што сме ги расфрлале за време на нашиот риболов.Нема многу да ја тупам околу оваа тема,само ке ви кажам една мисла,која според мене си е баш на место ;)
-ШТО АКО ОСТАВАМ ЕДНО ПЛАСТИЧНО ШИШЕ,помисли тој и уште 2 000 000 останати.
Значи ,ако сите фрлиме по едно кесе ѓубре,ке се соберат 2 милиони ќеси со ѓубре.Никој не направил голем зијан....ама пак се останало посрано ;)
Затоа треба да се стремиме,зад нас да оставаме почисто отколку дури и сме затекнале на идење.
___________[ img ]___________[ img ]

модерирано од спиро_јас


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 06, 2010 12:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
100% те подржувам.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 07, 2010 1:48 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ова е права тема за дискусија, мислам дека има доста простор за наобразба на големото друштво рибари. Јас гледам од самата моја екипа другари со кои идам, дел сватија од поодамна, дел сваќаат ама и не сваќаат, некој воопшто не го тангира, па ја идам позади нив како комуналец. И често пати ми се чудат кога завршил риболовот, кога на секој му се иде што побрзо дома да спие, кога сме натоварени до заби и ја кога собирам по 2-3 кеси ѓубре, а имаме доста до колата, или доста за искачување по некој рид. Секогаш ѓубрето си го збирам и во багажник, колку пати ќе го заборавам, сум го носел од Дебар до Скопје, некој пат и ќе го заборавам во кола, ама битно не е оставено на местото на риболовот.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 09, 2010 3:04 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 2:33 am
МислењаCOLON16
Ве поддржувам.
Според мене мали се казните од 50 еу!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 27, 2011 1:13 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
ЦитатCOLON
Ова е права тема за дискусија, мислам дека има доста простор за наобразба на големото друштво рибари. Јас гледам од самата моја екипа другари со кои идам, дел сватија од поодамна, дел сваќаат ама и не сваќаат, некој воопшто не го тангира, па ја идам позади нив како комуналец. И често пати ми се чудат кога завршил риболовот, кога на секој му се иде што побрзо дома да спие, кога сме натоварени до заби и ја кога собирам по 2-3 кеси ѓубре, а имаме доста до колата, или доста за искачување по некој рид. Секогаш ѓубрето си го збирам и во багажник, колку пати ќе го заборавам, сум го носел од Дебар до Скопје, некој пат и ќе го заборавам во кола, ама битно не е оставено на местото на риболовот.
Гледате ли какви професионални рибари сме ние и комуналец си носиме со нас!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 27, 2011 8:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Kremenadla НапишиCOLON
ЦитатCOLON
Ова е права тема за дискусија, мислам дека има доста простор за наобразба на големото друштво рибари. Јас гледам од самата моја екипа другари со кои идам, дел сватија од поодамна, дел сваќаат ама и не сваќаат, некој воопшто не го тангира, па ја идам позади нив како комуналец. И често пати ми се чудат кога завршил риболовот, кога на секој му се иде што побрзо дома да спие, кога сме натоварени до заби и ја кога собирам по 2-3 кеси ѓубре, а имаме доста до колата, или доста за искачување по некој рид. Секогаш ѓубрето си го збирам и во багажник, колку пати ќе го заборавам, сум го носел од Дебар до Скопје, некој пат и ќе го заборавам во кола, ама битно не е оставено на местото на риболовот.
Гледате ли какви професионални рибари сме ние и комуналец си носиме со нас!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Филип,со големо задоволство може да ве прогласиме за нај еколошки риболовен тим :D .Шала на страна едно ГОЛЕМО БРАВО за Борис,така треба да се однесуваме сите, добар дел од ѓубрето кое што го газиме е од нас риболоците,и лош пример сме самите ние.Еколошката свест ни е на многу ниско ниво и тоа треба секако да се смени. :shock:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 30, 2011 6:55 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Kremenadla НапишиCOLON
ЦитатCOLON
Ова е права тема за дискусија, мислам дека има доста простор за наобразба на големото друштво рибари. Јас гледам од самата моја екипа другари со кои идам, дел сватија од поодамна, дел сваќаат ама и не сваќаат, некој воопшто не го тангира, па ја идам позади нив како комуналец. И често пати ми се чудат кога завршил риболовот, кога на секој му се иде што побрзо дома да спие, кога сме натоварени до заби и ја кога собирам по 2-3 кеси ѓубре, а имаме доста до колата, или доста за искачување по некој рид. Секогаш ѓубрето си го збирам и во багажник, колку пати ќе го заборавам, сум го носел од Дебар до Скопје, некој пат и ќе го заборавам во кола, ама битно не е оставено на местото на риболовот.
Гледате ли какви професионални рибари сме ние и комуналец си носиме со нас!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Еве Кременадла Ви е типичен пример на рибар кој нешто поднаучил, ама не до крај, па ја морам и комуналец да му бидам, суртук еден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 30, 2011 10:45 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Јан 15, 2011 8:45 pm
МислењаCOLON27
Temava vi e top. I ima da se zbori cel den bez prestan . Moja podrška i me stavi vo razmisluvanje i jas često pati kampuvam se razbira so društvo ama da bidam iskren ne sekogaš gi završuvam rabotite koi nie sme gi napravile.
Mora da se čepka- razgovara inaku najiskreno iako sum vljubenik vo prirodata mnogu drugi kako i jas go ostavame otpadot pozadi nas nemislejći na ništo osven kako da stigneme porano doma. Nema opravduvanje no samo na vakov način može da se razbudi barem malku ekološkata svest.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чистење после риболов
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 1:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ајде давајте по некоја слика ,, кој кај си исчистил -- да почнеме да ја развиваме и оваа тема
а и да дадеме еден пример како би требало да завршува секој наш риболов

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЧИСТЕЊЕ - ПОСЛЕ РИБОЛОВ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 13, 2013 11:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
:spiro: :tafta: и до кај сме со работата ?

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum