www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 7:26 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1234
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Izrabotka na carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 20, 2014 9:31 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne se pravi taka tema bre kolega VLADO, bar ti si mozok covek od dzam vrata pravis i cekame nesto gotovo da vidime ,pr kako trskata so rolenhlterot,, znaes ti kako treba i kako toa treba da izgleda,,

ajde sega jas ke stavam tema pravam helihgopter za hranenje i site strucni lica ke mi pomognata u izgradba :D :D

koga ke startuvas I STASAS do nekade, togas otvaraj tema,, i ne gi zamaraj normalnive ljudge :lol: :lol:

i kao prvo,, karbonskite kobri se 30 evra, ne 80 :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Izrabotka na carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 20, 2014 10:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Toj Coya najverojatno nema dve glavi pa sto sam gi pravi kobrite,rabota e kolkav pat treba da se izodi dodeka produktot zalici na nesto.
Mozda i Keltan loso ja pocna temata sto do nekade i Ico e vo pravo,trebase nesto avtorot prvo da prezentira od potrebniot material.Ili uste podobro da namota na obicna cevka mal del primer 10cm za da vidime kako toa bi izgledalo.
Definitivno idejata e interesna e sega dali e realna nemozam da kazam.Ja vidov temata so drzacot za masinka i nozot taka da veruvam deka vo racete ima vestina taka da mozda i ke izleze nesto.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Izrabotka na carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 20, 2014 10:50 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Taka e filip.Taka se pravi tema
E sega coja zosto mi e prijatel pa znam.Kupi nekolku kobri od Rumunija koi prvi pocnaa da gi praat i gi secese i praese kalupi pa napravi svoi.Nikoj ne se rodil ucen.Ama covekot investiral za da PROIZVEDUVA.
zatoa i go napisav receptot koe e vistinski i edinstven ako sakas da napravis kako treba.Za kalup ti treba primer,za zlebovite od vnatre ti treba primer
Ako nekupis carbonska koja se razlikuva od obicnite kako toa ke go napravis.

Jas napisav samo nekolku raboti
si kupiv i receptot
Za edna da napravis bas me interesira koga ke ja napravat kolku gi kosta bez pred toa da imaat svoja carbonska

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Izrabotka na carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 21, 2014 2:13 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Незнам колку вие го познавате, ама мене ми е многу мило што имам можност често да се гледам со Келтан и богами мислам дека добро сум го запознал. Многу ми е криво што човекот не става слики на форумов од она што го направил, навистина секој пат кога ќе појдам кај него има што да видам. Имам видено повеќе прототипови, машини, калап, справи, трски, мотори, чуда и што ти уште не, а сум имал и прилика да видам и како работи, човекот е навистина гение! Едноставни решенија, мнооогу наука и познавања од механика и техника, навистина барем за мене сето тоа е импресивно, а верувам и сите што го запознале во живо или што биле кај него ќе го потврдат тоа. Да не излезе дека имам некаков интерес или незнам што па сега го фалам, едноставно криво ми е што не го познавате доволно, верувам многумина не би размислувале на начин на кој размислуваат сега. :eusa_snooty:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Izrabotka na carbonska kobra
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 21, 2014 10:31 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
ne se pravi taka tema bre kolega VLADO, bar ti si mozok covek od dzam vrata pravis i cekame nesto gotovo da vidime ,pr kako trskata so rolenhlterot,, znaes ti kako treba i kako toa treba da izgleda,,

ajde sega jas ke stavam tema pravam helihgopter za hranenje i site strucni lica ke mi pomognata u izgradba :D :D

koga ke startuvas I STASAS do nekade, togas otvaraj tema,, i ne gi zamaraj normalnive ljudge :lol: :lol:

i kao prvo,, karbonskite kobri se 30 evra, ne 80 :D
JaneMK НапишиCOLON
Taka e filip.Taka se pravi tema
E sega coja zosto mi e prijatel pa znam.Kupi nekolku kobri od Rumunija koi prvi pocnaa da gi praat i gi secese i praese kalupi pa napravi svoi.Nikoj ne se rodil ucen.Ama covekot investiral za da PROIZVEDUVA.
zatoa i go napisav receptot koe e vistinski i edinstven ako sakas da napravis kako treba.Za kalup ti treba primer,za zlebovite od vnatre ti treba primer
Ako nekupis carbonska koja se razlikuva od obicnite kako toa ke go napravis.

Jas napisav samo nekolku raboti
si kupiv i receptot
Za edna da napravis bas me interesira koga ke ja napravat kolku gi kosta bez pred toa da imaat svoja carbonska
Moderatori , mozete slobodno da ja zaklucite temava . Fala na tie sto so konstruktivni postovi pokazaa volja da pomognat . A da ne gi zamarame NORMALNITE lujge nie ce prodolzime na PP i na Skype da ja pravime jbg ... :papa:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1234

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum