www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 6:43 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 1:22 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Ako imate vreme poglednete ja najnovata emisija vo koja G-dinot Dimce Majkovski informira za sostojbite vo nasata drzava vo vrska so ribolovot


_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 8:10 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON 421
Ovoj covek e eden od najgolemite manipulatori i stetnici vo Ribarstvoto vo Republika Makedonija....Toa se stanuva samo "po zasluga".....No "odlicno" intervju i "odlicen" materjal za prasanja na koj ke mora da dade odgovori nekade...!!!!! Vo ova "intervju" izneseni se eden kup insinuacii, lagi, i izmislici......


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 10:42 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703
Jovan Bojcovski НапишиCOLON
Ovoj covek e eden od najgolemite manipulatori i stetnici vo Ribarstvoto vo Republika Makedonija....Toa se stanuva samo "po zasluga".....No "odlicno" intervju i "odlicen" materjal za prasanja na koj ke mora da dade odgovori nekade...!!!!! Vo ova "intervju" izneseni se eden kup insinuacii, lagi, i izmislici......
Pa Jovan objasni ni ti togas malku okolu tie lagi insinuacii izmislici sto gi kaza covekov

Po ova video jas samo svativ deka stopanskiot ribolov vo RM pravi samo steta na Drzavata I ribniot fond I na nas rekreativnite ribolovci a koncesionerite si imaat ODLICEN BIZNIS
Pa logicno bi bilo nie rekreativnite ribolovci da sprovedeme kampanja za UKINUVANJE NA STOPANSKI RIBOLOV VO RM kakva se sproveduva vo sosednive ni drzavi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 11:54 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
Јас сум за УКИНУВАЊЕ на стопанскиот риболов ОДМА!!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:04 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Абе и јас сум за санкционирање на риболовци кои ловат во забрана за пастрмка на река без концесија, па не се фалам :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:48 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
А јас па сум за тоа ако нема концесионер државата да ја превземе концесијата, да издава дозволи и да го чува ревирот. Или некое друго решение да не остане ревирот на милост и немилост на мештаните. :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:59 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Jovan Bojcovski НапишиCOLON
Ovoj covek e eden od najgolemite manipulatori i stetnici vo Ribarstvoto vo Republika Makedonija....Toa se stanuva samo "po zasluga".....No "odlicno" intervju i "odlicen" materjal za prasanja na koj ke mora da dade odgovori nekade...!!!!! Vo ova "intervju" izneseni se eden kup insinuacii, lagi, i izmislici......
Без да навлегуваме во лични квалификации за луѓе кои не се присутни тука и не можат да одговорат на ваквите обвинувања, јас ќе кажам дека 90% од работите што ги кажа Димче се точни.
Дека се иде по гзот на стопанските концесионери, дека МЗШВ им излегува во пресрет на нивните барања за поголеми количини, а помали мерки на риби, дека позади тоа сигурно има некој и нечив личен интерес, се кладам во што сакаш.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 1:57 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703
Po sumite sto gi kaza covekot ispaga dena nie rekreativnite ribolovci gi finansirame koncesionerite koi sto pravat profit te ja popolnuvame dupkata vo budjetot kaj stopanskiot ribolov


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 10:02 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
barem kaj nas e

Stopanski ribolov = biznis, za smetka na prirodno bogatstvo


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlika pomegu stopanski i rekreativen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 10:22 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON 421
Филип НапишиCOLON
Jovan Bojcovski НапишиCOLON
Ovoj covek e eden od najgolemite manipulatori i stetnici vo Ribarstvoto vo Republika Makedonija....Toa se stanuva samo "po zasluga".....No "odlicno" intervju i "odlicen" materjal za prasanja na koj ke mora da dade odgovori nekade...!!!!! Vo ova "intervju" izneseni se eden kup insinuacii, lagi, i izmislici......
Без да навлегуваме во лични квалификации за луѓе кои не се присутни тука и не можат да одговорат на ваквите обвинувања, јас ќе кажам дека 90% од работите што ги кажа Димче се точни.
Дека се иде по гзот на стопанските концесионери, дека МЗШВ им излегува во пресрет на нивните барања за поголеми количини, а помали мерки на риби, дека позади тоа сигурно има некој и нечив личен интерес, се кладам во што сакаш.
Mene cel forum me napagal pa ne si reagiral..... . So ti tekna sega za zastavnikov??? Tuku toj e del od "timot" i odrabotuva soglasno napatstvijata....


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum