www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 6:42 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 07, 2016 2:35 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Вечер на Discovery во 20ч почнува нова серија која верувам ке им се допадне на залјубениците во морски.
Изгледа интересно вака, ке видиме.

http://www.discovery.com/tv-shows/pacific-warriors/

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 07, 2016 3:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
VladoMKD НапишиCOLON
Вечер на Discovery во 20ч почнува нова серија која верувам ке им се допадне на залјубениците во морски.
Изгледа интересно вака, ке видиме.

http://www.discovery.com/tv-shows/pacific-warriors/
I jas ja cekam so netrpenie....top prema najavata ...za more posebno...ali ova e i nacin prifatliv za lov od kajak na ezero..

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 07, 2016 4:34 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Izgledav nekolku epizodi na internet pred nekoe vreme da vi kazam ne sum voodusheven. :roll:

http://www.thedaretube.com/tv/pacific-warriors

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 07, 2016 8:58 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
VladoMKD НапишиCOLON
I jas ja cekam so netrpenie....top prema najavata ...za more posebno...ali ova e i nacin prifatliv za lov od kajak na ezero..
Аха, и јас загледав една интересна идеја, катамаран направен од две кануа.
Можеш на него и мотор да монтираш и електричен тролинг, многу интересно :)
Само уште да најдеме две ефтини и квалитетни кануа :P

Илчо расипувач на забави :D Ај ке изгледаме првата па ке видиме.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 07, 2016 10:14 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Se izvinuvam kolega drug put ke si kjutam :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 08, 2016 12:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Не ми се допадна ни мене, малку снимен материјал, се пофторува нон-стоп
едно те исто и ке го влецат сега со години. Некако претставено опасно ептен, демек животот секој ден им виси на конец.

Го претеруваат до крајност без потреба со серииве за риболов, све опасно у ПМ и комерцијала
кој колку заработил од туните пфффффф :thumbdown:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 08, 2016 8:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Дa биде интереснo зa гледaчите,демек екстремнo дo дaскa :D

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 08, 2016 10:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Какви сте станале ... па мора малце сценариото да проработи :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 08, 2016 10:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
treba emisijata da ja zamislite preku poentata..primena na nasa voda kajak i vleces i frlas i pajce i muiscva itn...blinker..mene mi se dopagja ...
licno

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pacific Warriors
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 08, 2016 10:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
VladoMKD НапишиCOLON
Не ми се допадна ни мене, малку снимен материјал, се пофторува нон-стоп
едно те исто и ке го влецат сега со години. Некако претставено опасно ептен, демек животот секој ден им виси на конец.

Го претеруваат до крајност без потреба со серииве за риболов, све опасно у ПМ и комерцијала
кој колку заработил од туните пфффффф :thumbdown:
Pa ne e snimano za nas ime ...............za stupid ameri e ...............koj gleda house moving ? :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum