www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Јан 17, 2021 7:37 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 24 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 6:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
мики , не се опуштај до толку ... не е толку едноставно како што изгледа ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 6:20 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
miki НапишиCOLON
не ги плашете луге секој што има желба и сретства може да набави бучка и да бучка секаде каде има сомови.Јас му гарантирам дека за 3-4 одења ке има и успех.Многу е лесно со мал тренинг во када или корито ке се навикнете да го постигнете правион звук

polesno nema :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 7:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Нема полесно.....Убаво вика Ицо....само ако тренирате на езеро земете си кабаница :lol: :lol: :lol:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 7:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Бучкање е наука, не се зезајте со тоа.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 7:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Јас оној ден коа пробав прв пат со Ицо..........ниеднаш не успеав да извадам вистински звук.......Само се напраив жива вода.....Затоа реков кабаница е неопходен детал коа ке се тренира :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Последна промена од 1 на $DARE$, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 7:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Како што може да ти ја донесе така може и да ти ја избрка.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 7:57 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
saso НапишиCOLON
Бучкање е наука, не се зезајте со тоа.
Pa ni nemaat namera da ulovat som so bucka...sakaat deckite samo da si buckaat ,da im pomine denot :D Sto ubavo zvuci . . kupi bucka i opala ..somovi vo camec :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 8:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Ne sum protiv da se proba nesto novo ,apsolutno.Samo jas sigurno ne....imajci predvid deka na mnogu BUCKIJADI kade ucestvuvaat ete prfesonalni muckarosi :D nemalo ni upis .. . .A i mi izgleda dosadno i zamorno da sedis i cekas :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 8:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
tesko e da znaes,, ne fizicki psihicki ako si so sonar,, denovive se fatija 5-6 soma do 13 kg,,, ima golema aktivnost ne napadga, treba epten rabota,,, ne na velesko,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бучка
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 28, 2012 9:02 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 418
A kade be Ico ;) ;) ;) ;) Shrek


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 24 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum