www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 8:52 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 10:09 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Другари риболовци, би сакал да ве замолам која е најдобра дестинација за риболов во летен период како што се Црн дрим, брегот на Охридското езеро и други ? ... Ве молам со искрени одговори БИСТРО!!!.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 11:15 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Ke pobaras mesta kade vodata ima poveke kislorod ili izvori, posle dozd ili za vreme na dozd, ovblacno vreme...
Ke probas da lovis navecer ili nautro bidejki preku den e toplo, jasno vidlivo i guzva.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 11:27 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
saso НапишиCOLON
Ke pobaras mesta kade vodata ima poveke kislorod ili izvori, posle dozd ili za vreme na dozd, ovblacno vreme...
Ke probas da lovis navecer ili nautro bidejki preku den e toplo, jasno vidlivo i guzva.
Fala mnogu


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 11:40 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Прво кажи со кога риболовна техника ќе се служиш? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 2:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Pretpostavuvam deka so vobleri t.e. jas go napisav mojot post od takva pretpostavka.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 3:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Дечкото прашува за Дрим. Таму на воблер во брзак...може само да го оставиш воблерот во тревите :) Таму се лови во длабоките помирни вирови клен на воблер. Пак има долу струја, ама не е толку брза како во брзак. На Охридско од брег може да лови кркушки, грунци, плашки ако начека или по некое крапче во трските. И тоа се на тапа.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 6:22 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Прво кажи со кога риболовна техника ќе се служиш? :)
Риболов на пловак, може мушица и спин !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде по риба во летен период?
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 08, 2016 6:24 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Дечкото прашува за Дрим. Таму на воблер во брзак...може само да го оставиш воблерот во тревите :) Таму се лови во длабоките помирни вирови клен на воблер. Пак има долу струја, ама не е толку брза како во брзак. На Охридско од брег може да лови кркушки, грунци, плашки ако начека или по некое крапче во трските. И тоа се на тапа.
Не мора само Црн дрим и Оџридското ез. може и на други дестинации како треска 1 , треска 2 , козјак и др..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum