www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 7:59 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 20, 2013 12:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Пробајте на силиконски мамци шедови, твистери сега во пролет (користет помали), ако е тука обавезно ке удри :). После мрестот се повлекува и послабо се храни се до јуни кога почнува да станува доста активен и може полесно да се излаже ..
[ img ]

Uploaded with ImageShack.us

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 20, 2013 12:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Auuu dobro parce :lepi:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 01, 2013 11:31 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 14, 2013 2:51 pm
МислењаCOLON 88
ЛокацијаCOLON Skopje
А воблер, блинкер, кашика? Некако слабо на вештачкиве или? Искуство некое? Рипче си е рипче :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 25, 2013 12:10 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Na vobler moze da dade samo pred stemnuvanje koga doagja na krajot da brka obicno pomali primeroci. Na ostanatite mamci ne, bidejki silikonskite se broj 1 za smudj.

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 23, 2013 11:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
http://www.youtube.com/watch?v=ZcHWmatQJS8eve zosto velesko od 4 poribeni smudga vo 64 god, ima ezeroto smudg, ne slucajno..

moeto omileno video

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 24, 2013 2:12 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
Stoima vrska so velesko videjovo sto e ponetata?
Inaku zabavno videjovo :-D

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 24, 2013 2:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Па веројатно Ицо мисли на тоа дека Смуѓот е агресивна, доминантна риба и поради тоа, а веројатно и сексот им се погодил на четирите смуѓа, 102,17% ;) :geek:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 24, 2013 8:56 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Smugot e teritorijalna riba i go stiti potomstvoto kako i somot toa saka da vi kaze :ico:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 24, 2014 1:13 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... гладен Смуѓ :DКон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 04, 2016 2:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
kolegata imal mnogu ubav den i go spodelil sonas :)
bash ubavo pokazhano celata oprema i mamcite pa i nachinot na vodenje do nekade,gi skrshi,majstorishte :lepi:
uzhivajte...


_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum