www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Дек 03, 2020 8:51 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 23, 2012 9:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
:thumbdown: за мене ... тргнат бев да ти пишам ама :eusa_liar: :lol:

Стварно не ми теквит зш не ти честитав а бев во темата ... честито ти новата трска и мнооогу риби :mrgreen:

Смуѓ не мојт да ми скинит 8-) пошо најслаба жила користам 0,30 а то за Смуѓ до 7-8 кила е прејака ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 23, 2012 9:09 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Epa da dade gospod eden od 10+ da ti udri :D

Borben li bese ovoj sto go izvadi? Kakov e kako riba? Pravi li keif?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 23, 2012 9:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... не е некој борец, малку одпор дават и ко крпа го влечиш ... али, вкусен е превкусен :mrgreen: Од на Рајна е единствената Риба шо ја јадам, све друго прам Catch & Release или поклонвам :D

Ево еден линк да видиш колку коштат да го купиш впродавница :hit_head: :lol:


https://www.1afisch.de/shop/Fangfrische ... ander.html


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 25, 2012 11:36 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Ostanaa uste malku

[ img ]

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВЕЛЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 15, 2013 1:51 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Oкт 11, 2012 5:44 pm
МислењаCOLON 25
[ img ]
eve eden od lani toa vreme ama bese vraten oti bese mal a faten bese od breg na ripcee :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВЕЛЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 15, 2013 1:55 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ovaa god 4 fativ na bucka, stavav crvenoperki zivi po 200 gr na 4/0 trokuka ja lapa bez problem.agresiven e koga napadga, 2 pati go gledav od ozdola od 9 m na 4m leta nagore, strasna riba.. od 3 do 4kg takvi

dva kaj petelot zavrsija ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВЕЛЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 15, 2013 2:01 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Oкт 11, 2012 5:44 pm
МислењаCOLON 25
i jas go fakjam na ripce i toa crveno perka ama pomala malce ne sum mn iskusen se uste sum mlad 20 god sum i ucam uste inace go imam gledao navecer koga brka mislam deka nad voda ripnaa jata sitni ribi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВЕЛЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 15, 2013 2:06 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ako go cekas mala riba i opas e najdobro, bucka E DRUGO, i ne za nego, nego za som..i nego zvukot go iritira i kreva, kako somot..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВЕЛЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 15, 2013 2:10 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Oкт 11, 2012 5:44 pm
МислењаCOLON 25
ke probam sega i na opas od april da se stopli malku vremevo sega e ladno za naveecer da se sedi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 15, 2013 4:13 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
posle prvi april , sega na mrest se i treba da se ostavat...

ne se faka i toj lesno,, jade koga saka a i slabo se hrani ,.,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum