www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 8:34 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 28, 2014 11:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Почнува да јаде кога ке биде ..ГЛАДЕН.. :lol: :lol: незнам немам искуство со тој вид на риба --КЛЕН-- ;) ;)

ПОЗДРАВ другарче.. :shake_hand: кд ке сипеш едну све ке ти кажу :shh: а ако ти кажу ке ги исфаќаш све кленови , нема ништо да остане за мене. 8-) 8-)

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 28, 2014 11:42 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON 534
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Oki brat fala za info, kd ke se vidimo ke ti sipu edu od moju da si napravis unutrasnju dezinfekciju...Samo ti kazi za termin... :lepi: :NotWorthy:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 28, 2014 11:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Гледаш како на телефон подобро се разбирамо ааааааааааааааааааа иди јутре и направи ги ..ПОПАРА.. :lol: :lol:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 19, 2015 10:07 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Дек 18, 2013 6:16 pm
МислењаCOLON 60
Ја гледав сликата сто ја постави Млад Риболовец и ме изнасмеја

ако фатам клен летово во грција на мојов мамец му верувам 100% ке поставам и видео за доказ :D :D

мамец: млади цициња нешто во категорија блинкер ке да е за машки кленови е мамецов

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 19, 2015 10:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
На овој мамец немаш промашај ,ха,ха.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 03, 2018 2:35 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 137
дали летово да пробам на охридско стример со васер кугла за клен од обала, што мислите дали би нападнал нешто такво и која боја [ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 03, 2018 7:15 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Сем мали кленчиња од 50-150 грама,поголем клен не гледаш од обала...Ти треба чамец,сонар да го најдеш на вежда кај лежи во јато...

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum