www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 9:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 1:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Го имаше на саемот во Ниш ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 10:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
jas ke probam da go izdelkam ako go napravam ke go slikam


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 11:05 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Млад Риболовец НапишиCOLON
jas ke probam da go izdelkam ako go napravam ke go slikam
Mlad ribolovec za pretsedatel, nego koga si veke so rabota faten, musici neverovatni, vobleri se delkaat na site strani, cizmite dupnaiti da ti gi donesam edno maestralce da naprais.
Sala na strana, Majstor Lepi kako e situacija so klenko dolu ke idam utre nakaj Ohrid pa dali da zemam trska,za kratko sum vo Ohrid okolu pladne sum tamu pa neznam dali da se prosetam okolu ezero, a si odam zadutre, ako ima pozitivni signali zaebav i rabota i se :oops:

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 12:03 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... Горјан, по брегот веќе и то шо го имаше го снема :( По трскине кај Елешец и Белви се ваѓат по некој Пичкар добар ама то е све. Денес бев со Кајче ама никако, Бран, Ветар и јака струја и само еден од пола кило извајв и то е. Не знам дали вредит да ти препорачам нешо ама не е ова сезона како шо требит :( Побарај ме ко ќе стигниш 077/909947 ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 8:00 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
FisherKing НапишиCOLON
Mlad ribolovec za pretsedatel, nego koga si veke so rabota faten, musici neverovatni, vobleri se delkaat na site strani, cizmite dupnaiti da ti gi donesam edno maestralce da naprais.
Вие заебавајте се, ама јас верувам во детето!

Младо дете, еве ти ги сите бои, мене и белата ми се свиѓа, како гола чаура е ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 6:09 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Интересно воблерче


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Нед Aвг 28, 2011 11:27 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 10, 2011 9:16 pm
МислењаCOLON 31
ЛокацијаCOLON Skopje
Dali ke moze da istakne nekoj tehnika na postavuvanje na pijavica..Blagodaram BISTRO


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Нед Aвг 28, 2011 5:02 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
macko903 НапишиCOLON
Dali ke moze da istakne nekoj tehnika na postavuvanje na pijavica..Blagodaram BISTRO
Dobedojde macko 903 jas obavezno nosam pesok vo nekoe kutivce, za pijavici zosto se mnogu ligavi tesko se nizat na jadicata, Inaku vo zavisnost od goleninata na pijavicata, ako e mnogu golema koristam improvizacija, tenka zica so sve izolacija ja protnuvam niz pijavicata i taka protnata na zicata ja zaboduvam malku jadicata i ja navlekuvam pijavicata. se nadevam deka razbra zosto e potesko da se napise otkolku da se pokaze :oops:

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 29, 2011 1:30 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Препорачувам средна големина на пијавица, и тоа редењето на јадица (барем на покрупен ченгел јас го правам со контра закачување на пијавиците една од кај главата, една на средина, и една од кај опашот, така да цело време се разиграни, а ако се боцкаат на повеќе места нема раздвиженост кај нив и побрзо угинуваат.

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 29, 2011 11:59 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
zavisi sto riba ke lovis i kolkava jadica upotrebuvas i daLI KE KACIS PO EDNA ILI POVEKE PIJAVICI
-jas za ribolov na klen na tapa -jadicka br10 ednas ja bockam na glavata i 5mm podolu uste ednas takaka da pijavicata da visi a vrvot na jadicata da e izvaden nadvor -pri udar ne kontriras odma nego ke si pocekas nekoj 4-5 sekundi
-a za na dlabinski ribolov edna na ovaj nacin prviot a posle nea slednata ja kacam na sredinata ili mozis site na prviot ili na ftoriot nacin
inace pijavicite nekoi mu gi secat kraevite pa gi prevrtuvaat

samo imaj na um deka sekoj ziv mamec treba da go zakacis da ostane ziv i se ponasa prirodno
da stvara vibraciii koj ja iritirat ribata
-ne mora DA KRIES JADICA zaso ribata go gleda i go napagja mamecot

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum