www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 7:47 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 09, 2011 8:48 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Само настави да експерементираш ако сакаш да бидеш различен од другите, секогаш ке наогаш добитни комбинации.....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 13, 2011 6:50 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Млад Риболовец НапишиCOLON
eve vi slika ne sum tolku sebicen :D
[ img ]
:lol: :lol: :lol: :lol: Морав да цитирам, на ова мора да му се даде име, јас би го нарекол “МАШКОСТ“ - мушица, или може уште пократко “МУДОЊА“ :D :D :D добар експеримент нема што, само не ми е јасно од каде произлезе ваквиов мамец по толку совети, излеа се испомешаа и на крај излегло ова, ама како и да е, чим дава резултати најбољи е, поздрав до младиот, и ние нешто од тебе да научиме


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 13, 2011 6:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 03, 2011 4:01 pm
МислењаCOLON 409
ЛокацијаCOLON AERODROM
мутација , другар, мутација се вика ова...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 13, 2011 9:27 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Ako ja proanalizirame slikata ke svatime deka mamecot ima telo,krila i opaska. Prava musica.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 12:48 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Ја млад риболовецу, пошто овој викенд не излегов на вода никаде, морав да импровизирам и........ се мислев на шо да ловам,напраив визија за мамец, смислив се по протокол и кинисав.....
Ги земав потребните репроматеријали
[ img ]
Додадов уште неколку неопходни реквизити (идев на крупно нормално)
[ img ]
Го закачив мамецот
[ img ]
И за кратко време имав два јаки удари.....Нормално кај мене нема промашај, вака ко искусен риболовец извадив две парчиња......
[ img ]
Имав на крај уште еден удар.......Ме удри жена ми да не забегуем со ракијата :lol: :lol: :lol:

Од нервоза играв пикадо..... среќа што таа успешно ги избегнуваше моите стрелички
[ img ]
Ама помина викендов, сеа му се спремам за следниот !!!


ПОЗДРАВ МАЛА ШАЛА

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 7:36 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Многу црвен кленов! Мутиран ќе да е! :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 10:08 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 11:27 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
А и чоколадната арома изгледа е добитна!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 12:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Moze li malku ozbilno ???

Imate tema laf muabet pa tamo zezajte se.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: sovet za klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 14, 2011 1:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Ima eden decko od Hrvatska se vika Roms i clen e na eden forum(varalicar),i me fascinira so eden vobler koj ima mnogu neobicna forma (Gasenica)i da ne go videv sto rezultati dava i sto se moze da ulovi ne bi go kupil nikogas,no mislenjeto go smeniv posle ova......MORAM DA GO IMAAAAAAMMMMM...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Voblerot e Rebel Cat'r Crawler 1 5/8" Wooly Bear eve vi i link da razgledate se sto ima firmata REBEL...
http://www.fishingdiscountdirect.com/product/S75205

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum