www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 7:55 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 28, 2014 5:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
ЖАЛНА ВЕСТ - колега

моментално на тој ревир нема концесионер - риболовот е забранет и казнив, ке мора да бараш друга варијанта каде ке можеш легално да одиш по риба

поздрав од битола- резерватот на рибите

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 29, 2014 7:39 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
spiro_jas НапишиCOLON
поздрав од битола- резерватот на рибите
Барем ако не одите, ќе ви се накоти повеќе риба, па кога ќе се земат концесии, кога ќе удрите... :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 01, 2014 10:34 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Дек 23, 2013 12:45 pm
МислењаCOLON 27
spiro_jas НапишиCOLON
ЖАЛНА ВЕСТ - колега

моментално на тој ревир нема концесионер - риболовот е забранет и казнив, ке мора да бараш друга варијанта каде ке можеш легално да одиш по риба

поздрав од битола- резерватот на рибите
Blagodaram na info kolega. Ima li voopsto najavi za dodeluvanje na koncesija vo dogledno vreme?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 01, 2014 11:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON 396
ЛокацијаCOLON БИТОЛА
Moze da lovis na svoj rizik, ama koncesijata seuste ne e odzemena , a i nema nikakva kontrola. Koncesijata ke se odzemi koga sudot ke odluci za toa.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 2:25 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
cudo od riba...fighter

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 08, 2015 11:52 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
[ img ]


prevzemeno od fb grupa...mi se vide interesen podatok :D

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 08, 2015 12:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
I jas go vidov i si iskomentirav deka ovie nie sto gi fakame se seuste bebinja.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 08, 2015 2:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
prevzemeno od fb....eden ribar od sosedstvoto :thumbdown:
http://i60.tinypic.com/117gw06.jpgПротив правилата за поставување фотографија !!! останува само линк ! Тафта :D

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 13, 2015 1:13 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Maр 06, 2011 12:56 am
МислењаCOLON 50
tapa НапишиCOLON
[ img ]


prevzemeno od fb grupa...mi se vide interesen podatok :D
Nikogoas ne bi pomislil deka mozat da ziveat tolku dolgo.Ako podatocive se vistiniti........


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum