www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 8:54 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 16, 2013 2:58 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Interesno
A eve sto koristi:
Savage Gear Soft-4-Play
Sportex Black Stream 60g
Shimano Aero 4000 FA Spin

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 16, 2013 7:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
Еве уште еден интересен податок за штуката,можеби некој го знае. Штуката многу, многу ретко или скоро никогаш не напага лињак.
Го користи да се трие од него ,поточно неговата слуз кога е повредена при напад од друг предатор за по брзо да и се залечат раните.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 16, 2013 8:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Denes vo zivo vidov stuka dolga nad 130 cm fatena od nekoj ribolovec na Leman ezeroto poznato i kako Zenevsko ezero :hit_head:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 17, 2013 10:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Gonny НапишиCOLON
Denes vo zivo vidov stuka dolga nad 130 cm fatena od nekoj ribolovec na Leman ezeroto poznato i kako Zenevsko ezero :hit_head:
Goni ima slika ?
pozdrav od mene- ubav pomin ;)

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 18, 2013 2:28 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Mnogu ubavo video


_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 24, 2013 9:01 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Gonny НапишиCOLON
Denes vo zivo vidov stuka dolga nad 130 cm fatena od nekoj ribolovec na Leman ezeroto poznato i kako Zenevsko ezero :hit_head:
Gonny, земај трската во рака, и покажи им како се лови на Швајцарците :D Поздрав од мене и убав провод друже! :D :D :D

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 25, 2013 8:00 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 25, 2013 10:40 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
јако, зимаш шатче, врзи му една трокука за нога и нека си пливка :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 25, 2013 4:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Eh sega ova da beshe slika od taka otvoren krap da se vidi sto imal za rucek ke go zapalevte forumot so toa kako ne e ubavo da se ubiva krapot ili pogtresno da se drzi :D RASISTI ! :lol: :lol: :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 01, 2013 2:26 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maј 29, 2013 8:04 pm
МислењаCOLON 144
Илчо НапишиCOLON
Eh sega ova da beshe slika od taka otvoren krap da se vidi sto imal za rucek ke go zapalevte forumot so toa kako ne e ubavo da se ubiva krapot ili pogtresno da se drzi :D RASISTI ! :lol: :lol: :lol:
hahahahha :lepi: :lepi:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum