www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 8:55 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 20 21 22 23 24
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 14, 2017 4:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Keltan НапишиCOLON
Ako nekoj stavi linkovi do ovie videa ce go cestam pivo prvata prilika :D Dajte da gi vidam .........zaboraviv kako izgleda som
Otvori preku internet explorer, pregu Google Chrome zafrkava so gledanje klipovi.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2018 9:59 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
Specijalizirana oprema za lov na somcinja :)

https://www.zeck-fishing.com/wels-angel ... lip/page/1


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 12, 2018 4:17 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
Мала дилема или прашање,,,
Сомот дали некој го ловел овој период од годинава на кашики или воблер, дали воопшто е активен зимскиот период?

Послато са E560 уз помоћ Тапатока

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 12, 2018 6:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Realno ne e aktiven.
No ako uspees da go najdes i da mu frlis nekaja glavinjara pred nos, znae da zeme.
Godinava seuste ne zaladilo premnogu pa temperaturata na vodata da se spusti pod 7 C*.
Obicno vo ova vreme na godinata se vo podlabokite delovi ( dolnite sloevi na vodata potesko se ladat ) , vo dupki i grupirani.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 12, 2018 7:39 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
Понеделник ке му идам на Струма па да го побарам у длабоките вирови,,, ке видиме дали ке има некој резултат после дождот од викендов

Послато са E560 уз помоћ Тапатока

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 12, 2018 10:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Struma znae da dade som i vo zimskite meseci. Sme go lovele dodeka ne se stvorija premnogu guzvi.
Za zal na som na Struma ne sum bil nekoj 4-5 godini.
Ama vo sekoj slucaj probaj i za stuka ako nejke somot. Sega i e vremeto.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 13, 2018 11:04 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Во суштина сомoт последен легнува а прв станува од "зимски сон".
Сум имал прилика да видам неколку улови на сом во зимски период. А и сам сум го имал на јадица и тоа 3 пати во еден ден при ловење на попадика (Кочилари кај висечкиот мост).


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 20 21 22 23 24

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum