www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 9:15 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22 ELLIPSIS 24 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 02, 2014 10:46 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Oкт 24, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 292
Samo za informacija,na Vardar seustee
aktiven somot.
Doduse ligavcinja, ama verojatno i pogolemite ne miruvaat.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 24, 2015 8:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Hot Dog rig :D


_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 25, 2015 2:05 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Original Frankfurter Wurstel..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 05, 2015 11:06 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
http://issuu.com/craftwerk/docs/black_cat_2015

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 08, 2015 5:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Sale me zbuni so katalogov

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Нед Jул 19, 2015 3:41 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Нед Jул 19, 2015 5:52 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 23, 2011 8:29 pm
МислењаCOLON 178
ЛокацијаCOLON Bitola
Колку за информација во четвртокот на Стрежево е уловен сом од околу 40 кг.
Јас пристигнав во моментот кога со мака два возрасни мажи го товареа во багажникот
на едно југо.
Инаку информацијата за килажата ми ја кажа рибочуварот кога дојде да ни побара дозволи.
Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 22, 2015 11:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Bate Sale, me raspameti so ova podvodno kamerce. Bas bi sakal da go nabavam

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 24, 2015 5:13 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Феб 26, 2014 5:46 am
МислењаCOLON 96
goceBitola НапишиCOLON
Колку за информација во четвртокот на Стрежево е уловен сом од околу 40 кг.
Јас пристигнав во моментот кога со мака два возрасни мажи го товареа во багажникот
на едно југо.
Инаку информацијата за килажата ми ја кажа рибочуварот кога дојде да ни побара дозволи.
Поздрав
Сомот што е уловен на стрежево беше 39,500 точно имаше и видео снимка од вадењето


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на сом
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 24, 2015 8:35 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
убаво е што имаш видео , би можел да го споделиш со нас овде ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22 ELLIPSIS 24 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum