www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 9:34 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 15 16 17 18 19 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 12:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Истиов муабет го правевме во друга тема со Димитар

viewtopic.php?f=75&t=1569&start=50#p217806

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 12:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Знаев дека F4-ите ќе се најдат за нешто... :) ...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 1:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Zimno vreme go lovat dosta uspesno na guma. .olovna glava I po dno. ..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
klen 3kg plus: http://youtu.be/L8gyqXMUsEA

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 7:15 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
не би рекол дека е 3+ вакви на козјак и дебар искачале, ова е 2ка, 2,5 најмногу


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 10:17 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Hauba :shock: :D Ovaj covek ima sto da kaze za ribolov :NotWorthy: Mozebi ne e tocno tri ama e blisku ..mnogu blisku do 3kg .Ovaj covek nema pricina da laze ....milion posto sum siguren vo toa .
Pozz Hauba ... :shake_hand: koj znae mozebi go cita ovaj nas forum . . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 10:28 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ovoj klen 3kg, :?: :D :D

nekoj medgu nama nije nas :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 10:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Boga gripot ima vaga na rackata,najverovatno visol Hauba deka e okolu 3 ali nema vrska...linkot bese da se vidi deka uspesno zimoska se lovi klen na guma....
Temata normalno...ke si tece.....

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 11:03 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
se ubavo samo ribava edvaj ima 2kg

ace penja da ne ja ima mereno :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Нед Aвг 16, 2015 5:40 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Maј 23, 2013 11:15 pm
МислењаCOLON 5
Slika nemam .Ama pred nekoj den na zaebancija probav na makaroni od onie sitnite na ohridsko ezero Struga .Rezultat 5 klena po 400-500 grama za dva sati a jadese non stop ama makaronite prevareni i lesno gi kinese od jadica pagaa odma .Uste ne mi e jasno ?????


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 15 16 17 18 19 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum