www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Дек 02, 2020 9:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 14 15 16 17 18 19 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 11:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Jas cicin go znam i bas prosloto leto so Dare go cekavme kaj nego vo dvor da dojde od ribolov. Covekot stvarno sam odi i so voz patuva, si nosi dve trski so nego , kupuvavme pijavici i konjostipi od nego.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 26, 2012 7:26 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Stole, ova bi bile svetski rekordi.
Da ne se sepak nekpj krapcinja sto licat na klen ?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 26, 2012 7:34 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Najgolemiot dokumentiran e 4,100 gr. / 63 cm. faten vo Svajcarija od strana na Petar Joncic.
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 26, 2012 9:54 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
saso НапишиCOLON
Stole, ova bi bile svetski rekordi.
Da ne se sepak nekpj krapcinja sto licat na klen ?
Незнам Сашо, ама изворот на приказната за гигантот од 7 и кусур кгр, како рибар ми делува сериозно, е сега во улога на “наратор“ незнам.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 26, 2012 10:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Mene mi deluva neseriozno.
Zamisli deka bi se nadminal svetskiot rekord za 3 kg. :shock:
A bi trebal da bide dolg barem 90 cm. ako ne i metro.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 27, 2012 10:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Значи стариот одамна немал фатено толкав клен, кога дошол од по риба го мерел у кесе за леб со кантарче за мерење пиперки. Јас го познавам долго време и набавувам од него мамци. Живееме ептен..... Не би ме излажал и пак ке кажам ЈАС МУ ВЕРУВАМ а вие останатите имате свое право дали ке верувате или не.... Од техника разбира само домашен телефон, и звонче на врата..... А иако има 80 год, сам редовно оди по риба секоја среда и сабота со воз, и е поспретен и поподвижен од мене најмалку дупло...... Ке се обидам да му земам некоја слика да скенирам од тие што ги имам гледано кај него со вистински капиталци сомови и крапови исклучиво од Вардар........ Мислам дека пола од вас што сте пазареле на бувљак мамци го знаете...... Е сеа не иде на пазар едно година дена ама на слика ке го познаете сигурно....

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 27, 2012 11:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
A nisto cudno da bil i amur,ima dosta slicnosti so klenot... :roll:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 27, 2012 11:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
kompir99 НапишиCOLON
A nisto cudno da bil i amur,ima dosta slicnosti so klenot... :roll:
:lol: :lol: :lol: Pa da :lol: :lol: :lol:

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 28, 2012 1:21 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Po slikava na Saso i po ova Dare sto go pisa, izgleda treba 80 god. za da docekas kapitalec 4+
samo kaj iskusni udiraat :lol: :lol:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 27, 2014 12:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Ме интересира како оди риболовот во овој период, зимскиот, на клен со вештачки мамци на река... Се лови нешто и на некој начин или да чекаме да се стопли и да се раздвижи?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 14 15 16 17 18 19 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum